Szaleni Chińczycy. TOP 10 letnich transferów

Szaleni Chińczycy. TOP 10 letnich transferów fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Transfery.info

Może było trochę spokojniej niż zimą, ale nudą na pewno nie wiało. Chińczycy po raz kolejny szaleli na rynku transferowym. Oto TOP 10 letnich transferów do ligi chińskiej.


Igor Siergiejew (Pakhtakor Taszkent – Beijing Guoan; opłata za wypożyczenie - 500 tysięcy euro)


Zimą łączyło się go z Legią Warszawa. 23-letni napastnik od lat uchodzi za jeden z największych talentów w całej Azji. W 26 spotkaniach reprezentacji Uzbekistanu ustrzelił już 10 goli. Jeśli chodzi o przynależność klubową, do tej pory występował tylko w rodzimym Pakhtakorze. Do Chin został wypożyczony na rok.


Alan Kardec (Sao Paulo - Chongqing Lifan; 5 mln euro)


Gwiazda mistrzostw świata do lat 20 w 2009 roku. Brazylijczyk miał osiągnąć o wiele więcej... Nie potrafił jednak ukazać pełni swoich możliwości w Benfice Lizbona, skąd najpierw na zasadzie wypożyczenia, a następnie transferu definitywnego, wrócił do ojczyzny. W Sao Paulo nie błyszczał też nie wiadomo jak bardzo, ale Chińczycy się skusili.

Jeong-Ho Hong (Augsburg - Jiangsu Suning; 6 mln euro)

35-krotny reprezentant Korei Południowej reprezentował barwy Augsburga przez trzy sezony, notując w tym czasie 61 występów. W poprzednich rozgrywkach strzelił nawet dwa gole w Bundeslidze. Z całą pewnością mógł jeszcze przez kilka sezonów z sukcesami grać w Europie.

Papiss Demba Cissé (Newcastle – Shandong Luneng; 5,8 mln euro)

Prawie sześć milionów euro. Newcastle dostało więc dwa razy mniej niż wydało na Senegalczyka w 2012 roku. Od tamtej pory napastnik ustrzelił dla „Srok” 44 gole we wszystkich rozgrywkach. Niektórzy spodziewali się pewnie o wiele więcej, ale i tak przydałby się w walce o powrót do Premier League. Teraz będzie pomagał Felixowi Magathowi, który niedawno objął chiński klub.


Eran Zahavi (Maccabi Tel Awiw - Guangzhou R&F; 7,2 mln euro)

Zahavi występował w Maccabi od 2013 roku. Wcześniej z marnym skutkiem próbował podbić Palermo. W rodzimym klubie 31-krotnemu reprezentantowi Izraela szło jednak znakomicie. W 139 spotkaniach strzelił aż 106 goli (!). Trzeba dodać, że ponad trzy lata temu Palermo oddało go Maccabi za raptem 250 tysięcy euro.

Malick Evouna (Al Alhy - Tianjin Teda; 7,2 mln euro)

Nim również nie tak dawno interesowała się Legia. Reprezentant Gabonu w ostatnim sezonie grał w Al Alhy, dla którego strzelił 12 goli. Egipcjanie zarobili na nim ponad trzy razy więcej niż zapłacili zeszłego lata Wydad Casablanca. Evouna stał się najdroższej sprzedanym zawodnikiem w historii ligi egipskiej.

Roger Martínez (Racing Club - Jiangsu Suning; 8,9 mln euro)

- W Chinach dam z siebie wszystko, żeby spełnić swoje marzenie i trafić do Włoch - przyznał po transferze Kolumbijczyk. Pokrętna droga? Niekoniecznie. Jiangsu ma tego samego właściciela co Inter Mediolan i jest niemal pewne, że jeśli tylko zwolni się w nim miejsce dla gracza spoza Unii Europejskiej, utalentowany zawodnik do niego trafi. Do tej pory Martínez grał tylko w Argentynie.


Anthony Ujah (Werder Brema – Liaoning; 11,5 mln euro)

Nigeryjczyk przez lata występował w FC Köln, w barwach którego regularnie trafiał do siatki. Regularności nie zatracił po transferze do Werderu Brema, który zapłacił za niego 4,5 miliona euro. Ujah strzelił 11 goli w Bundeslidze i zaczął wzbudzać zainteresowanie jeszcze lepszych klubów. Ostatecznie zdecydował się na Chiny.

Graziano Pellè (Southampton – Shandong Luneng; 15,2 mln euro)

Kolejny nowy napastnik drużyny z miasta Jinan. Chociaż słowo „kolejny” chyba nie bardzo tutaj pasuje, bo to Pelle ma być tym pierwszym. Długo mówiło się o jego przenosinach do Chelsea Londyn, ale ostatecznie nie dostał z niej oficjalnej oferty. Chińczycy postanowili przekonać 31-latka kontraktem gwarantującym mu 16 milionów za sezon. W Anglii mógłby o takich zarobkach tylko pomarzyć.


Hulk (Zenit Sankt Petersburg - Shanghai SIPG; 55,8 mln euro)

Latem w Chinach może nie było tylu kilkunastomilionowych transakcji jak zimą, ale transfer Hulka przebił wszystko. 55 milionów euro. Najwyższy w historii ligi. Jiangsu Suning ze swoimi 50 milionami wyłożonymi za Alexa Teixeirę może się schować. Hulk mógł trafić do Chin już wcześniej, ale kilka miesięcy temu Guangzhou Evergrande proponowało za niego „raptem” 30 milionów. Zgarniając 55, Zenit odzyskał pieniądze zainwestowane w Brazylijczyka cztery lata temu. Coś nam mówi, że Hulk będzie strzelał w Chinach jeszcze więcej goli niż w Rosji.


Warto dodać, że Hulk, Cissé, Martínez i Ujah już zaczęli trafiać do siatki w nowych barwach.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Maksymilian Stryjek odchodzi z klubu. Planuje transfer do lepszej ligi OFICJALNIE: Maksymilian Stryjek odchodzi z klubu. Planuje transfer do lepszej ligi Z nimi Wisła Kraków może zagrać w eliminacjach Ligi Europy Z nimi Wisła Kraków może zagrać w eliminacjach Ligi Europy Łączy się go z grą w reprezentacji Polski, strzelił gola w półfinale europejskiego pucharu Łączy się go z grą w reprezentacji Polski, strzelił gola w półfinale europejskiego pucharu Jarosław Królewski po triumfie w Pucharze Polski. Na to pójdzie pięć milionów złotych Jarosław Królewski po triumfie w Pucharze Polski. Na to pójdzie pięć milionów złotych Nadchodzą ciężkie chwile Pogoni Szczecin? „Dla mnie to koniec tego projektu. Trauma zostanie na długo” Nadchodzą ciężkie chwile Pogoni Szczecin? „Dla mnie to koniec tego projektu. Trauma zostanie na długo” Ten wpis Pogoni Szczecin na Twitterze źle się zestarzał Ten wpis Pogoni Szczecin na Twitterze źle się zestarzał Napastnik Wisły Kraków nie zapomniał o jej byłym trenerze po triumfie w Pucharze Polski Napastnik Wisły Kraków nie zapomniał o jej byłym trenerze po triumfie w Pucharze Polski Alan Uryga skomentował zwycięstwo w finale Pucharu Polski Alan Uryga skomentował zwycięstwo w finale Pucharu Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy