Tanguy Nianzou szykuje się do odejścia z Bayernu Monachium. Kolejka chętnych

Tanguy Nianzou szykuje się do odejścia z Bayernu Monachium. Kolejka chętnych fot. Bayern Monachium
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Equipe

Młody defensor Tanguy Nianzou nie zamierza walczyć o pierwszy skład w Bayernie Monachium. Jego celem jest bardziej regularna gra w innym zespole.

Sytuację reprezentanta Francji U-20 na Allianz Arena komplikują kolejne roszady zarządu. Nieubłaganie nadchodzi moment, w którym Matthijs de Ligt wzmocni środek obrony „Bawarczyków”, ograniczając tym samym szanse pozostałych członków drużyny na częstą grę.

Taki bieg wydarzeń skłonił 20-letniego Nianzou do przewartościowania swoich oczekiwań. Jak donosi „L'Equipe”, stoper, poważnie rozważa zmianę barw klubowych przynajmniej na jeden sezon.

Jeszcze podczas poprzedniej kampanii wysnuwano wnioski, że wychowanek Paris Saint-Germain nie będzie w stanie wykrzesać z siebie całego potencjału pod opieką Juliana Nagelsmanna. Bilans piłkarza za ostatni rok to 22 występy we wszystkich rozgrywkach, z czego tylko dziewięć od pierwszego gwizdka.

W nadchodzących dniach Tanguy Nianzou ma odbyć spotkanie z Hasanem Salihamidžiciem w kwestii omówienia dalszej przyszłości. Intencje zawodnika są jasne - opuszczenie „Bawarczyków” na zasadzie definitywnego transferu lub chociaż w ramach wypożyczenia, gdyż umowa między stronami zakłada współpracę jeszcze przed dwa lata.

Nianzou dał do zrozumienia, że nie chce dłużej stanowić elementu rotacji, oczekując regularnej gry. Po takich sygnałach na horyzoncie wyłaniają się interesanci, którzy mogliby dać mu taką szansę. Mowa tu między innymi o Stade Rennais i OGC Nice, którzy dodatkowo oferują rywalizację w europejskich pucharach.

Poza klubami z ojczyzny, o względy zawodnika zaleca się także RB Lipsk.

Urodzony w Paryżu piłkarz jest związany z Bayernem Monachium od połowy 2020 roku po przejściu z PSG bez kwoty odstępnego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy