Tomasz Ćwiąkała nie opublikuje wywiadu z Johnem Terrym. Wydaje oświadczenie

2022-03-04 10:56:34; Aktualizacja: 2 lata temu
Tomasz Ćwiąkała nie opublikuje wywiadu z Johnem Terrym. Wydaje oświadczenie Fot. Twitter
Rafał Bajer
Rafał Bajer Źródło: Tomasz Ćwiąkała

Dziennikarz Tomasz Ćwiąkała wywołał dyskusję na swoim koncie na Twitterze, informując, że nie opublikuje wywiadu z Johnem Terrym. Postanowił w związku z tym wydać oświadczenie.

Dziennikarz poinformował swoich obserwujących, że wkrótce opublikuje wywiad z legendą Chelsea, który przeprowadził miesiąc temu. Kibice „The Blues” bardzo na niego liczyli, ostatecznie będą musieli jednak obejść się smakiem. A to przez decyzję Tomasza Ćwiąkały o wycofaniu rozmowy z publikacji.

Jest to konsekwencją posta, który na swoim profilu opublikował słynny defensor. W związku z tym, iż Roman Abramowicz po wielu latach zdecydował się na sprzedaż Chelsea, Anglik postanowił podziękować mu, wrzucając wspólne zdjęcie z trofeum za wygraną w Premier League oraz podpisem: „Najlepszy”.

Post Johna Terry'ego wywołał niemałe kontrowersje w Wielkiej Brytanii i jak się okazuje - również w Polsce. Roman Abramowicz przez wiele lat był powiązany z Władimirem Putinem i zwłaszcza teraz ponosi tego konsekwencje. Brytyjczycy planując nałożyć na niego sankcje jako jeden z elementów presji na prezydencie Rosji, który prowadzi inwazję zbrojną na Ukrainę.

„Przepraszam zawiedzionych, ale nie będzie zapowiedzianego wywiadu z Johnem Terrym w ramach serii The Legends” - zakomunikował Tomasz Ćwiąkała. Wpis wywołał dyskusję wśród internautów, a na część komentarzy dziennikarz starał się odpowiadać, koniec końców wydał jednak konkretne oświadczenie w całej sprawie.

- Dwa słowa na temat wczorajszego „shitstormu” na moim koncie twitterowym, dlaczego zakomunikowałem, że ściągam mój wywiad z Johnem Terrym - powiedział w nagraniu.

- Ponieważ najpierw zakomunikowałem, że taki wywiad będzie, uznałem, że byłoby dobrze poinformować, że go ściągam. A dlaczego ten wywiad ściągam? Oczywiście w dużej mierze po zdjęciu, które opublikował John Terry.

- Od wczoraj dostaję dużo postów od kibiców Chelsea z różnymi zdjęciami postaci związanych z klubem wraz z Romanem Abramowiczem oraz z pytaniami czy te osoby też potępiam, czy z nimi nie zrobiłbym wywiadu. Oczywiście, że bardzo chętnie bym zrobił, o ile te osoby nie wyraziły jakiegoś wsparcia czy nawet bardziej wdzięczności w stosunku do rosyjskiego oligarchy w trakcie inwazji Rosji na Ukrainę.

- Uważam, że John Terry wykazał się brakiem wyczucia, mam nadzieję, że to tylko brak wyczucia, o którym dyskutowano nawet w brytyjskim parlamencie i uważam, że człowiek, którego śledzą miliony osób i który ma wpływ na opinię milionów osób, a John Terry taki wpływ może mieć, powinien po prostu bardziej uważać na słowa. W jaki sposób powinien wyrazić wdzięczność Romanowi Abramowiczowi? Nie wiem, może skontaktować się z nim prywatnie. W każdym razie uważam, że dzisiaj, kiedy walczy się z oligarchami, kiedy właśnie walka z oligarchami jest sposobem na powstrzymanie Władimira Putina, to tego typu posty są niepotrzebne i oznaczają brak wyczucia. I tyle.