Tottenham. Dier publicznie dyskutuje z Mourinho: To nie mój problem, tylko drużynowy

Tottenham. Dier publicznie dyskutuje z Mourinho: To nie mój problem, tylko drużynowy fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Guardian | Daily Mirror | Sky Sports

Eric Dier, podobnie jak cały zespół Tottenhamu Hotspur, w ostatnim czasie przechodzi przez trudne chwile. To jednak głównie Anglikowi przytrafiają się trudne do wytłumaczenia błędy. Mimo to defensor uważa, że jego pewność siebie nie została zachwiana.

„Koguty” przegrały pięć z sześciu ostatnich spotkań w Premier League, przez co spadły na dziewiąte miejsce w tabeli. Do tej niechlubnej passy swoje trzy grosze dorzucił Eric Dier.

27-latek szczególnie źle zaprezentował się w konfrontacjach z Liverpoolem oraz Chelsea, a w środę mógł nawet wylecieć z boiska podczas rywalizacji w Lidze Europy z Wolfsberger. W międzyczasie José Mourinho zasugerował, że pewność siebie u defensora mocno spadła, co ma negatywny wpływ na resztę drużyny.

Te zarzuty odpiera jednak sam zawodnik, mówiąc, że nie ma sobie zbyt wiele do zarzucenie. Wszak zawsze daje z siebie maksimum.

– Jestem już dużym chłopcem. W tej pracy nie ma miejsca na sentymenty. Skupiam się na robieniu wszystkiego, co w mojej mocy, za każdym razem, gdy mam okazję. Zawsze staram się być najlepszą wersją siebie na treningu, próbuję poprawić swoją grę , a potem robić swoje w meczach – rozpoczął.

– Wiem, że mogę mieć dobre i złe mecze, ale zawsze jestem spokojny, ponieważ zawsze daję z siebie wszystko – stwierdził.

– Przeszedłem przez momenty, w których w przeszłości miałem niski poziom pewności siebie, więc wiem, jakie to uczucie i jak dotąd nie czułem tego w tym sezonie. Najważniejsza jest tutaj perspektywa, a ta, w zależności od osoby, może być inna. Jestem zadowolony ze swojej postawy przez większość sezonu. Nastąpił ogólny spadek formy. To nie mój problem, tylko drużynowy – zauważył.

– To, co dzieje się na zewnątrz, nie ma na mnie żadnego wpływu, ponieważ jestem pewny siebie i przekonany, że zawsze staram się dawać z siebie maksimum. Czasami idzie lepiej, innym razem gorzej, ale moje zaangażowanie nigdy się nie zmienia – zakończył.

Dier za sprawą Mourinho został przesunięty na stałe do obrony, a Anglik był na tyle zadowolony ze współpracy z charyzmatycznym menedżerem, że ubiegłego lata podpisał nowy, długoterminowy kontrakt z Tottenhamem Hotspur.

Anglik z portugalskim paszportem w trwającym sezonie został dwukrotnie pominięty przez „The Special One’a” przy ustalaniu składu w rozgrywkach Premier League. Teraz jednak chce się on zaprezentować z jak najlepszej strony w najbliższej konfrontacji z Burnley.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy