Tuchel o spięciu z Mbappé: Nie sądzę, że on wykorzysta to do odejścia

Tuchel o spięciu z Mbappé: Nie sądzę, że on wykorzysta to do odejścia fot. PSG
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Le Parisien

W sobotę Paris Saint-Germain rozgromiło Montpellier 5:0, jednak po meczu i tak najwięcej mówi się o zachowaniu Kyliana Mbappé oraz Neymara. Mając to na uwadze, sytuację obu graczy postanowić skomentować Thomas Tuchel.

Francuz został zdjęty z boiska w 68. minucie, okazując w sposób dobitny swoje niezadowolenie z tego faktu. Z kolei Brazylijczyk w trakcie rywalizacji starł się z arbitrem głównym, po czym, wbrew woli szkoleniowca paryżan, w niedzielny wieczór świętował swoje urodziny.

Zważywszy na to wszystko, Tuchel na konferencji prasowej przed meczem był wręcz zalewany pytaniami o relacje ze swoimi największymi gwiazdami. Pomimo tego Niemiec zachowywał spokój i starał się robić dobrą minę do złej gry.

– Nie muszą zbyt długo rozmawiać o tym, co się wydarzyło z Mbappé, bo to jest czymś normalnym. Na koniec mamy gracza, który nie chce schodzić z boiska i wielu, którzy chcą się na nim pojawić. To nic osobistego, jednak wokół jest mnóstwo kamer… – rozpoczął.

– Po każdym meczu analizujemy wydarzenia boiskowe z Leonardo, nie inaczej było teraz, gdy zajmowaliśmy się również tą sytuacją. To zostaje jednak między mną, zespołem i sztabem. Ze swojej strony mogę zapewnić, że zawsze podejmuję decyzję czysto sportowe, a nie polityczne. To moja praca. Nie sądzę, że on wykorzysta to do odejścia. Kylian ma ważny kontrakt, jest naszym piłkarzem, a ja już wytłumaczyłem swoją decyzję – dodał.

– Nie ma mowy o żadnym kryzysie. Potrzebujemy naszych gwiazd, aby wygrywać mecze, jednak istotne jest również odpowiednie zarządzanie całym zespołem, tak, aby nie był on podzielony. Tylko razem możemy być silniejsi i choć czasami różnią się nasze opinie, to całkowicie normalne. Jako trener musisz zachowywać spokój i mówić to, co do ciebie należy – kontynuował.

Urodziny Neymara? Nie zjawiłem się na nich, ponieważ taką podjąłem decyzję, ale to nic osobistego. Zważywszy na fakt, że jestem trenerem, to było dla mnie korzystniejsze rozwiązanie – zakończył.

Paris Saint-Germain już dzisiaj zmierzy się z Nantes i będzie musiało sobie radzić bez kontuzjowanego Neymara. Powołanie na to spotkanie otrzymał za to Mbappé, autor 22 trafień i 13 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy