Willian znowu rozmawia z Chelsea. Nie ma zamiaru opuszczać Anglii

Willian znowu rozmawia z Chelsea. Nie ma zamiaru opuszczać Anglii fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Goal.com

Chelsea dąży do nawiązania dłuższej współpracy z Willianem - informuje Goal.com.

Brazylijczyk od dawna powtarza, że jego celem jest pozostanie w Anglii, a najlepiej na Stamford Bridge. Problem w tym, że londyńczycy do tej pory oferowali mu umowę ważną do 30 czerwca 2022 roku, podczas gdy oczekiwał on trzyletniego porozumienia.

W pewnej chwili rozmowy zostały przerwane, a angażem 31-latka zainteresowały się Tottenham Hotspur oraz Arsenal. Kiedy spekulacje nie ustawały, na ponowne negocjacje ze skrzydłowym zdecydowały się władze Chelsea.

Najpierw uzgodniono z nim warunki pozostania w klubie do sierpnia, kiedy to kończy się Premier League, Puchar Anglii i Liga Mistrzów. Teraz, jak podaje Goal.com, „The Blues” prowadzą negocjacje w celu nawiązania dłuższej współpracy, choć nadal oferują jedynie dwuletni kontrakt. Mimo wszystko nie można wykluczyć, że finalnie Willian przystanie na najnowszą propozycję.

Wielkim zwolennikiem pozostania w zespole doświadczonego skrzydłowego jest Frank Lampard, pod wodzą którego imponują on formą strzelecką. W ubiegłą środę piłkarz z Kraju Kawy ustrzelił dublet i choć Chelsea przegrała z West Hamem United 2:3, Anglik dobrze zapamiętał wyczyn swojego byłego klubowego kolegi.

Dorobek Williana z trwającej kampanii to 41 meczów, 10 goli i siedem kluczowych podań. Na Stamford Bridge trafił on w sierpniu 2013 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Liga Mistrzów: Czas ruszyć do Lizbony. Poznaliśmy skład ćwierćfinałów Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy