Willian znowu rozmawia z Chelsea. Nie ma zamiaru opuszczać Anglii

Willian znowu rozmawia z Chelsea. Nie ma zamiaru opuszczać Anglii fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Goal.com

Chelsea dąży do nawiązania dłuższej współpracy z Willianem - informuje Goal.com.

Brazylijczyk od dawna powtarza, że jego celem jest pozostanie w Anglii, a najlepiej na Stamford Bridge. Problem w tym, że londyńczycy do tej pory oferowali mu umowę ważną do 30 czerwca 2022 roku, podczas gdy oczekiwał on trzyletniego porozumienia.

W pewnej chwili rozmowy zostały przerwane, a angażem 31-latka zainteresowały się Tottenham Hotspur oraz Arsenal. Kiedy spekulacje nie ustawały, na ponowne negocjacje ze skrzydłowym zdecydowały się władze Chelsea.

Najpierw uzgodniono z nim warunki pozostania w klubie do sierpnia, kiedy to kończy się Premier League, Puchar Anglii i Liga Mistrzów. Teraz, jak podaje Goal.com, „The Blues” prowadzą negocjacje w celu nawiązania dłuższej współpracy, choć nadal oferują jedynie dwuletni kontrakt. Mimo wszystko nie można wykluczyć, że finalnie Willian przystanie na najnowszą propozycję.

Wielkim zwolennikiem pozostania w zespole doświadczonego skrzydłowego jest Frank Lampard, pod wodzą którego imponują on formą strzelecką. W ubiegłą środę piłkarz z Kraju Kawy ustrzelił dublet i choć Chelsea przegrała z West Hamem United 2:3, Anglik dobrze zapamiętał wyczyn swojego byłego klubowego kolegi.

Dorobek Williana z trwającej kampanii to 41 meczów, 10 goli i siedem kluczowych podań. Na Stamford Bridge trafił on w sierpniu 2013 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Harry Kane sprzeciwi się Tottenhamowi? Anglik chce zostać w Premier League Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski może zostać zaszczepiona przeciwko koronawirusowi [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy