Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek pewny powrotu na boisko Jakuba Błaszczykowskiego

Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek pewny powrotu na boisko Jakuba Błaszczykowskiego fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Super Express

Trener Wisły Kraków Jerzy Brzęczek udzielił wywiadu „Super Expressowi”, w którym między innymi poruszył temat stanu zdrowia Jakuba Błaszczykowskiego.

Los nie oszczędza w ostatnim czasie Jakuba Błaszczykowskiego. Na początku sezonu doznał on kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie i wspólnie z lekarzami podjął decyzję, by leczyć się zachowawczo.

Kiedy wrócił do treningów i był nawet bliski powrotu, uraz się odnowił, co poskutkowało tym, że musiał przejść operację.

Skrzydłowy skończy w grudniu 37 lat, dlatego też wielu fanów zastanawia się, czy zobaczymy go jeszcze na boiskach Ekstraklasy, czy też zakończy karierę. Głos w sprawie postanowił zabrać trener Wisły Kraków, a prywatnie wujek zawodnika, czyli Jerzy Brzęczek. Udzielił on wywiadu „Super Expressowi”.

- Myślę, że tak, a raczej na pewno. Jest po operacji więzadeł w kolanie, którą przeszedł ponad dwa tygodnie temu. Przeszła bardzo pomyślnie, nie było żadnych komplikacji i Kuba czuje się dobrze - stwierdził.

- Operowane miał to samo kolano, w którym miał zerwane więzadła za czasów gry w Borussii Dortmund, bodajże w roku 2013. Wspominając tamtą operację, mówi, że obecnie czuje się znacznie lepiej niż wtedy po podobnym zabiegu. Wówczas były po nim komplikacje. Na razie lekarz ani rehabilitanci nie określają daty powrotu do treningów, ale jesteśmy przekonani, że Kuba wróci i na zakończenie kariery zagra w Wiśle - dodał.

Cały wywiad Jerzego Brzęczka dla „Super Expressu” można przeczytać w tym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy