Zbigniew Boniek: Trochę brakuje mi go w kadrze powołanej przez Fernando Santosa

Zbigniew Boniek: Trochę brakuje mi go w kadrze powołanej przez Fernando Santosa fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Pogadajmy o piłce [Meczyki.pl, YouTube]

Zbigniew Boniek w programie „Pogadajmy o piłce” na kanale Meczyki.pl na YouTube'ie skomentował powołania Fernando Santosa do reprezentacji Polski.

Listę piłkarzy powołanych do reprezentacji Polski na marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Europy 2024 poznaliśmy w piątek. To pierwsze nominacje selekcjonera Fernando Santosa. Portugalczyk dał szansę niemającemu jeszcze występów w pierwszej kadrze Benowi Ledermanowi z Rakowa Częstochowa. Pominął z kolei między innymi Kamila Grosickiego z Pogoni Szczecin oraz Grzegorza Krychowiaka z Al-Szabab.

Zbigniew Boniek w programie „Pogadajmy o piłce” przyznał, że wśród powołanych brakuje mu nieco tego pierwszego.

- Każdemu może być przykro - mnie na przykład w tej kadrze trochę brakuje Kamila Grosickiego. On na 20-30 minut to jest zawsze niebezpieczna broń. Grzegorz Krychowiak? Jeżeli chcemy grać szybciej i na utrzymanie się przy piłce, to kiedyś te zmiany muszą nastąpić. Co do Dawida Kownackiego - on jest moim ulubionym piłkarzem, ale już kilka razy przyjeżdżał na kadrę i ciągle coś nie wypalało.

- Fernando Santos pokazał w tych powołaniach, że chce być szefem projektu i nie zwraca uwagi na krytykę. Jakby polski trener nie wziął Grosickiego i Krychowiaka, to rozlałoby się mleko, wszyscy mieliby coś do powiedzenia - stwierdził były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wybrańcy Santosa 24 marca zmierzą się z Czechami w Pradze. Trzy dni później czeka ich potyczka z Albanią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy