Zbigniew Boniek: Trochę brakuje mi go w kadrze powołanej przez Fernando Santosa

2023-03-19 17:06:32; Aktualizacja: 1 rok temu
Zbigniew Boniek: Trochę brakuje mi go w kadrze powołanej przez Fernando Santosa Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Pogadajmy o piłce [Meczyki.pl, YouTube]

Zbigniew Boniek w programie „Pogadajmy o piłce” na kanale Meczyki.pl na YouTube'ie skomentował powołania Fernando Santosa do reprezentacji Polski.

Listę piłkarzy powołanych do reprezentacji Polski na marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Europy 2024 poznaliśmy w piątek. To pierwsze nominacje selekcjonera Fernando Santosa. Portugalczyk dał szansę niemającemu jeszcze występów w pierwszej kadrze Benowi Ledermanowi z Rakowa Częstochowa. Pominął z kolei między innymi Kamila Grosickiego z Pogoni Szczecin oraz Grzegorza Krychowiaka z Al-Szabab.

Zbigniew Boniek w programie „Pogadajmy o piłce” przyznał, że wśród powołanych brakuje mu nieco tego pierwszego.

- Każdemu może być przykro - mnie na przykład w tej kadrze trochę brakuje Kamila Grosickiego. On na 20-30 minut to jest zawsze niebezpieczna broń. Grzegorz Krychowiak? Jeżeli chcemy grać szybciej i na utrzymanie się przy piłce, to kiedyś te zmiany muszą nastąpić. Co do Dawida Kownackiego - on jest moim ulubionym piłkarzem, ale już kilka razy przyjeżdżał na kadrę i ciągle coś nie wypalało.

- Fernando Santos pokazał w tych powołaniach, że chce być szefem projektu i nie zwraca uwagi na krytykę. Jakby polski trener nie wziął Grosickiego i Krychowiaka, to rozlałoby się mleko, wszyscy mieliby coś do powiedzenia - stwierdził były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wybrańcy Santosa 24 marca zmierzą się z Czechami w Pradze. Trzy dni później czeka ich potyczka z Albanią.