Drużyna Przemysława Frankowskiego już za burtą. Poznaliśmy komplet uczestników 1/8 finału Ligi Europy [OFICJALNIE]

Właśnie zakończyły się wszystkie mecze rewanżowej rundy fazy play-off o 1/8 finału Ligi Europy. Z marzeniami o zdobycie trofeum pożegnało się między innymi RC Lens Przemysława Frankowskiego.

Przedstawiciel Ligue 1 praktycznie witał się z gąską. W wyrównanym dwumeczu z Freiburgiem prowadził do przerwy już 2:0. Gospodarze potrafili jednak wyrównać stan rywalizacji w regulaminowym czasie, więc potrzebna była dogrywka.

Po spektakularnym „comebacku” zainicjowanym w 67. minucie podopieczni Christiana Streicha przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w 99. minucie. Ostatecznie po odpadnięciu z fazy grupowej Ligi Mistrzów Lens nie doświadczy też dalszej przygody w turnieju o niższym szczeblu.

Jedną ze sporych niespodzianek może stanowić eliminacja SC Bragi. Karabach roztrwonił zaliczkę z pierwszego spotkania (4:2), przegrywając przed własną publicznością z Portugalczykami (0:2).

Tutaj także wszystko musiało się rozstrzygnąć w dogrywce. Azerowie musieli dodatkowo radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Elvina Cəfərquliyeva, ale pomimo to zdołali zanotować dwa kluczowe trafienia, dające upragniony awans. To drugie wpadło do sieci na sekundy przed potencjalnym konkursem rzutów karnych.

W przeciwieństwie do Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy, nasi południowo-zachodni sąsiedzi nie zawiedli. Sparta Praga z nawiązką odrobiła straty ze Stambułu, ogrywając Galatasaray na własnym terenie aż 4:1 (w dwumeczu 6:4), zaś Slavia wcześniej zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca w fazie grupowej.

Najdłuższy bój o pozostanie w LE wiosną toczył się na Stadio Olimpico między AS Romą a Feyenoordem Rotterdam, finalistami LKE z sezonu 2021/2022. Triumfatora musiały wyłonić rzuty karne. W nich lepsi okazali się Włosi.

Losowanie par najlepszej szesnastki odbędzie się w Nyonie, w piątek 23 lutego punktualnie o 12:00.