FC Barcelona: Luis Suárez kontuzjowany. Wypadnie z gry na dłuższy czas!

Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona przegrała wczoraj z Levante UD 1:3, ale to niejedyny problem Katalończyków. Kontuzji mięśniowej doznał bowiem Luis Suárez.

Po około dwóch kwadransach gry urugwajski napastnik zaczął skarżyć się na problemy z prawą łydką i choć początkowo zacisnął zęby i walczył o swoje pozostanie na boisku, ostatecznie musiał zostać zmieniony. Wcześniej gola otwierającego spotkanie strzelił Lionel Messi. W drugiej połowie „Blaugrana” straciła jednak trzy bramki i tym samym musiała przełknąć gorycz porażki.

Kiedy Katalończycy wrócili już do Barcelony, Luis Suárez przeszedł badania, które wykazały uraz prawej łydki. Nie poinformowano o przewidywanym terminie jego powrotu do pełni sił, lecz w takich przypadkach absencja trwa zwykle kilka tygodni.

Dodajmy, że z tymi samymi dolegliwościami 32-latek mierzył się na początku sezonu, gdy nie dokończył spotkania inauguracyjnego z Athletic Club. Wówczas pauzował przez 26 dni i opuścił w tym czasie tylko dwa mecze (z Realem Betis i Osasuną). Należy jednak pamiętać, że wtedy zawodnicy uczestniczyli w zgrupowaniach swoich reprezentacji.

Suárez w obecnej kampanii strzelił osiem goli i zanotował jedną asystę.