Lech Poznań: Wysoka porażka „Kolejorza” w pierwszym meczu z Fiorentiną

Lech Poznań przed własną publicznością przegrał z Fiorentiną aż 1:4. Rewanż fazy ćwierćfinałowej Ligi Konferencji Europy odbędzie się za tydzień.

Przedstawiciel Ekstraklasy jeszcze nim wystartowały zawody, otrzymał duży cios. UEFA zawiesiła Bartosza Salamona, a John van den Brom był zmuszony wystawić będącego bez rytmu meczowego Ľubomíra Šatkę.

Wynik został otworzony już w czwartej minucie. Na listę strzelców wpisał się Arthur Cabral. Szesnaście minut później Kristoffer Velde dał miejscowym wyrównanie. Od tego momentu zaczęła się strzelanina po stronie „Violi”.

***

Liga Konferencji Europy: Lech Poznań odpowiedział na gola Fiorentiny [WIDEO]

***

Jeszcze w pierwszej połowie na prowadzenie gości ponownie wyprowadził Nico González.

Po przerwie bramki zdobyli jeszcze Giacomo Bonaventura oraz Jonathan Ikoné. W obu przypadkach do trafień doszło po uderzeniach z dystansu.

Koniec końców mecz zakończył się doskonałym rezultatem dla Fiorentiny, która w Poznaniu wygrała 4:1.

Spotkanie rewanżowe zaplanowano na 20 kwietnia. Przedtem Lech zmierzy się z Legią Warszawa na krajowym podwórku.

***

Piłkarze Lecha Poznań wspierają Bartosza Salamona przed meczem z Fiorentiną [FOTO]