OFICJALNIE: Benfica gra mecz z dziewięcioma rywalami, w tym dwoma bramkarzami

Źródło: Belenenses | Benfica

Poznaliśmy składy, które do gry postanowili desygnować trenerzy Belenenses oraz Benfiki. Pierwsza z tych ekip z powodu problemów zdrowotnych ma tylko dziewięciu zdolnych do gry zawodników. Dwaj z nich to bramkarze.

Pandemia koronawirusa nadal zbiera swoje żniwa, o czym przekonali się w Portugalii, a konkretnie w Belenenses. To właśnie w tym klubie choroba hula na całego. W ostatnich dniach informowano, że zakażonych jest aż 17 zawodników.

Mimo to spotkanie nie zostało przełożone, ponieważ nikt o to nie wnioskował, co potwierdził na konferencji prasowej prezes tego klubu, Rui Pedro Soares. Początkowo wierzono, że niektórzy gracze będą mieli negatywne wyniki testów PCR. Te zostały wykonane w sobotnie popołudnie.

Okazały się to jednak marzenia ściętej głowy, o czym można przekonać się, kiedy zerkamy w protokół meczowy.

Trener Filipe Cândido ma zatem do dyspozycji raptem dziewięciu zawodników, z czego dwaj z nich to bramkarze - Joao Monteiro oraz Alvaro Ramalho (grający w polu), Jeśli dodamy do tego, że większość piłkarze ledwo wyszli z wieku juniorskiego, to kreuje się ciekawy obraz w starciu z gigantem portugalskiej piłki.

Jak zatem poradzi sobie zespół Cândido? Mecz rozpoczął się o 21:30, a transmisję przeprowadzi Eleven Sports 3.

W pierwszej minucie Kau strzelił gola samobójczego, więc kłopoty gospodarzy się tylko pogłębiły. W 14. minucie bramkę dorzucił Haris Seferović, więc szykuje się bardzo wysokie zwycięstwo gości.

Aktualizacja: Do przerwy Benfica prowadzi 7-0.