OFICJALNIE: Inter Mediolan pierwszym finalistą Ligi Mistrzów

Inter Mediolan pokonał w dwumeczu fazy półfinałowej Ligi Mistrzów AC Milan 3:0. Na ten rezultat składa się wygrana w rewanżu 1:0.

Przed startem pierwszego pojedynku to „Rossonerim” przypisywano większe szanse na zwycięstwo oraz awans do wielkiego finału.

Na Stadio San Siro gospodarz nie wszedł dobrze w zawody, a brak koncentracji na odpowiednim poziomie wspaniale wykorzystali rywale.

Ekipa „Nerazzurrich” w ciągu trzech minut, między ósmą a jedenastą, strzeliła dwa gole. Później podopieczni Stefano Piolego poprawili grę, ale nie zdołali zdobyć choćby bramki kontaktowej.

W drugim akcie rywalizacji zawody były o wiele bardziej wyrównane. Rzucało się jednak w oczy to, że tak naprawdę Inter Mediolan ma wszystko pod kontrolą.

Kiedy zawodnicy Milanu się zmęczyli, piłkarze Simone Inzaghiego przyśpieszyli.

74. minuta przyniosła trafienie na 1:0. Zanotował je nie kto inny jak Lautaro Martínez, czyli kapitan drużyny.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i dzięki znakomitej grze to Denzel Dumfries i spółka wywalczyli awans do finału.

Wcześniej pokonali oni FC Barcelonę, FC Porto czy Benficę.

Na razie nie wiadomo, kto będzie przeciwnikiem Interu. W pierwszym spotkaniu pomiędzy Realem Madryt a Manchesterem City padł remis w stosunku 1:1. Rewanż zaplanowano na środę.

Finał odbędzie się 10 czerwca na Atatürk Olympic Stadium w Stambule.

Zobacz ostatnie transfery Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...