OFICJALNIE: Marek Gołębiewski odchodzi z Legii Warszawa. Czas na ambitne wyzwanie!

Rafał Bajer
Źródło: Chrobry Głogów

Chrobry Głogów przystąpi ponownie do walki o awans do Ekstraklasy, lecz tym razem za sterami będzie stał Marek Gołębiewski, który zastąpił Ivana Đurđevicia.

Drużyna z Dolnego Śląska dosłownie otarła się o awans do Ekstraklasy. W tabeli I Ligi zajęła co prawda szóste miejsce, ale wystarczyło to, by wziąć udział w play-offach o awans. Tam udało się pokonać faworyzowaną Arkę Gdynia, a w finale głogowianom przyszło się zmierzyć z Koroną Kielce. Tym razem zabrakło jednak szczęścia - mimo prowadzenia do przerwy 2:1, kielczanie odrobili straty i w samej końcówce dogrywki przypieczętowali swój awans.

Po tym meczu zespół opuścił Ivan Đurđević, który otrzymał swoją drugą szansę w Ekstraklasie i objął ekipę Śląska Wrocław. Chrobry Głogów zdecydował się zastąpić go Markiem Gołębiewskim, który podpisał kontrakt do końca zbliżającego się sezonu.

Szkoleniowiec jeszcze w zeszłym roku był związany z Legią Warszawa. Nominalnie miał trenować jedynie rezerwy stołecznego klubu, lecz sytuacja w ligowej tabeli doprowadziła do zwolnienia Czesława Michniewicza i to właśnie Marek Gołębiewski początkowo go zastępował. Mimo starań nie udało mu się jednak poprawić sytuacji zespołu, który długo utrzymywał się w strefie spadkowej.

Trener miał okazję prowadzić „Wojskowych” w 11 meczach Ekstraklasy, Ligi Europy i Pucharu Polski. Zwycięsko wychodził przy trzech okazjach. Ostatecznie miejsca ustąpił Aleksandarowi Vukoviciowi, a sam powrócił do zespołu rezerw Legii. Teraz będzie mógł wykonać kolejny krok do przodu w swojej karierze i spróbuje swoich sił w I Lidze, z perspektywą dalszego awansu.