OFICJALNIE: Paweł Wszołek zawieszony

Źródło: Komisja Ligi

Paweł Wszołek nie zagra w dwóch najbliższych meczach Legii Warszawa - poinformowała Komisja Ligi.

Pawła Wszołka nie zabrakło w podstawowym składzie Legii Warszawa na niedzielne spotkanie Ekstraklasy z Piastem Gliwice (3:1). Wahadłowy go jednak nie dokończył. W 64. minucie został ukarany czerwoną kartką za faul na Tomaszu Mokwie. Początkowo sędzia Tomasz Musiał pokazał zawodnikowi wicemistrza Polski żółty kartonik, ale zmienił zdanie po weryfikacji VAR i orzekł, że musi on opuścić murawę.

Teraz wiadomo już, że 31-latek będzie pauzował w dwóch najbliższych meczach Legii. Zawieszenie nałożyła na niego Komisja Ligi.

Oznacza to, iż nie pomoże drużynie w potyczkach z Górnikiem Zabrze oraz Jagiellonią Białystok, które odbędą się po przerwie na spotkania reprezentacji. Pierwszą z nich zaplanowano na 1 kwietnia, a druga zostanie rozegrana 7 kwietnia.

Wszołek rozegrał w tym sezonie 39 meczów w koszulce warszawskiej ekipy. Zdobył w nich sześć bramek, a przy kolejnych 13 asystował.

Legia z dorobkiem 41 punktów zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Do pierwszej „Jagi” traci siedem „oczek”. Wyniki najbliższych meczów będą bardzo istotne w kontekście tego, o co stołeczny zespół będzie walczył w końcówce rozgrywek.