OFICJALNIE: Pierwszy spadkowicz z Premier League

Źródło: Stoke City

Stoke City żegna się z Premier League.

O spadku „The Potters” do Championship bezpośrednio zadecydowała sobotnia porażka z Crystal Palace. Ekipa Stoke prowadziła do przerwy z „Orłami” 1:0 po bramce Xherdana Shaqiriego. Już po przerwie rywale odpowiedzieli jednak na jego trafienie dwoma golami autorstwa Jamesa McArthura oraz Patricka van Aanholta.

Co warte podkreślenia, wygrana londyńczyków sprawiła, że oni już na pewno będą grać w przyszłym sezonie na najwyższym szczeblu.

Jeśli chodzi o Stoke, w 37 dotychczasowych spotkaniach zespół ze środkowo-zachodniej Anglii sięgnął po 30 punktów. Drużyna prowadzona najpierw przez Marka Hughesa, a następnie przez Paula Lamberta w sumie zanotowała raptem sześć wygranych.

Stoke rywalizowało w Premier League nieprzerwanie od sezonu 2008/2009. Od tamtej pory trzykrotnie kończyło rozgrywki na dziewiątym miejscu.

Dodajmy, że West Bromwich Albion, które w tym momencie znajduje się w tabeli pod Stoke, dzisiaj zmierzy się z Tottenhamem.

Więcej na temat: Oficjalnie Anglia Stoke City FC

Zobacz ostatnie transfery Dawid Szwarga wbija szpilkę przełożonym? „Tego było za dużo” Prezes Lechii Gdańsk o zaległych opłatach za transfery. Jest również stanowisko Łotyszy Sędzia Tomasz Kwiatkowski wyjaśnił kontrowersje finału Pucharu Polski Marco Reus zanotuje ciekawy transfer?! OFICJALNIE: Marco Reus odchodzi z Borussii Dortmund Xavi tajemniczo! Robert Lewandowski niepewny przyszłości?! Gonçalo Feio zatrzyma rozchwytywanego zawodnika w Legii Warszawa?!