OFICJALNIE: Wisła Kraków sprawdza bramkarza

Źródło: Wisła Kraków

W czwartkowym sparingu z Odrą Opole Wisła Kraków sprawdzała Tobiasza Weinzettela.

Trener „Białej Gwiazdy”, Maciej Stolarczyk, miał dzisiaj możliwość zweryfikowania formy zawodników, z których rzadziej korzysta w meczach ligowych. Sztab szkoleniowy Wisły sprawdził również Weinzettela, 22-letniego bramkarza, który do niedawna występował w Odrze.

Golkiper spędził na murawie 45 minut. W tym czasie przepuścił jedną bramkę. Do siatki trafił Iván Martín. Później gola dla Wisły strzelił Paweł Brożek i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Na razie nie wiadomo, czy Weinzettel zwiąże się kontraktem z krakowskim klubem.

- Decyzję podjąłem ja. Okno transferowe dobiega końca. Będę czekał na to, co się wydarzy. Wiadomo, że z wolną kartą zawodniczą w ręce łatwiej znaleźć klub - mówił 22-latek, gdy w lutym żegnał się z Odrą. Mierzący 190 centymetrów wzrostu piłkarz w sumie rozegrał w jej barwach 94 ligowych spotkań. W międzyczasie zanotował dwa awansie - do II i I ligi. Jego bilans na zapleczu Ekstraklasy to 25 występów i sześć czystych kont.

Wisła rozgląda się za nowym bramkarzem po tym, jak kontuzji nabawił się Michał Buchalik. 30-latek doznał urazu mięśnia prostego uda i czeka go kilkumiesięczna przerwa.