Paweł Bochniewicz kontuzjowany

Paweł Bochniewicz doznał urazu i przez to musiał opuścić boisko przy okazji starcia z Heerenveen z Ajaksem Amsterdam (1:2).

Niedziela to dzień, w którym to rywalizowały zespoły grające w Eredivisie. W jednym ze starć naprzeciw siebie stanęły jedenastki Heerenveen i Ajaksu Amsterdam.

Lepsi okazali się ci drudzy, którzy pokonali swoich rywali w stosunku 2-1. Bramki dla mistrzów Holandii strzelali Dušan Tadić oraz Sébastien Haller. Jedyne trafienie dla gospodarzy tego starcia zanotował natomiast Mitchell van Bergen.

W pierwszym składzie Heerenveen na boisko wybiegł były defensor Górnika Zabrze, Paweł Bochniewicz. Polak musiał jednak opuścić plac gry już w 24. minucie. Zmienił go Ibrahim Drešević.

Powodem roszady była kontuzja, której nabawił się środkowy defensor. W jego przypadku doszło do urazu kostki. W tej chwili ciężko ferować, jak długo potrwa jego rekonwalescencja.

Bochniewicz trafił do Eredivisie we wrześniu 2020 roku. Od tamtej pory rozegrał łącznie 31 spotkań. W tym czasie dwukrotnie trafiał do siatki.