Szymon Żurkowski z pierwszym występem od miesiąca

Szymon Żurkowski pojawił się na boisku w barwach Fiorentiny zaraz po przerwie w meczu ostatniej kolejki Ligi Konferencji Europy przeciwko łotewskiemu FK RFS. Dla Polaka to pierwsze minuty od blisko miesiąca.

We wtorek i środę rozgrywane były mecze w ramach ostatniej kolejki Ligi Mistrzów, z kolei w czwartek mierzą się zespoły w ramach Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.

Na początek to, co dzieje się w Rydze, czyli rywalizacja miejscowego FK RFS-u oraz Fiorentiny.

O ile gospodarze przed meczem byli już pewni swego losu, o tyle gości nadal mają szanse na to, by zakończyć grupowe zmagania na pierwszym miejscu, a co za tym idzie, rozegrać o jeden dwumecz mniej.

Podopieczni Vincenzo Italiano od samego początku ruszyli do ataku i to znalazło swoje odzwierciedlenie w rezultacie, bo do przerwy Fiorentina prowadziła już 3-0 po golach Antonina Baraka, Arthura Cabrala i Ricardo Saponary.

Pewny rezultat pozwolił trenerowi na roszady kadrowe i na boisku po przerwie pojawił się między innymi Szymon Żurkowski.

Polak zmienił Rolando Mandragorę i jest to dla niego pierwszy występ od blisko miesiąca. Po raz ostatni bowiem pojawił się na murawie 6 października również w starciu Ligi Konferencji Europy przeciwko Heart of Midlothian. Tam jednak otrzymał raptem trzy minuty, a tu będzie mógł się pokazać przez znacznie dłuższy okres.

Nieoficjalnie mówiło się, że o więcej dla Żurkowskiego prosił trenera Italiano sztab szkoleniowy reprezentacji Polski.