107 najciekawszych transferów potwierdzonych w Polsce w czerwcu

107 najciekawszych transferów potwierdzonych w Polsce w czerwcu fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

W drugiej części naszego podsumowania czerwcowych transakcji bierzemy na tapet operacje zrealizowane przez polskie zespoły. Było ich całkiem sporo.

Przedstawiciele poszczególnych drużyn w naszym kraju obrały sobie za cel jak najszybsze uzupełnienie swoich szeregów przed startem zaplanowanych okresów przygotowawczych.

Najbardziej na zasadniczym domknięciu kadr zależało naszym przedstawicielom w europejskich pucharach. Spośród nich najmniej rozrzutny okazał się Lecha Poznań, który nie dokonał w czerwcu żadnego transferu.

***

21 największych transferów potwierdzonych w czerwcu. Zeszłoroczny rekord przebity

***

Zupełnie inaczej zachował się aktualny mistrz kraju – Raków Częstochowa, ogłaszając fakt nawiązania współpracy z sześcioma piłkarzami. Połowa z nich przybyła do niego ze spadkowiczów – Maxime Dominguez (wolny transfer) i Dawid Drachal (transfer za 600 tysięcy euro) z Miedzi Legnica oraz Tomasz Walczak (wolny transfer) z Wisły Płock.

Pozyskanie pozostałej trójki nie wiązało się z poniesieniem zbyt dużych kosztów, ponieważ Kamil Pestka i Adnan Kovačević nie przedłużyli wygasających umów z Cracovią oraz Ferencvárosem. Z kolei Kacper Bieszczad trafił do „Medalików” w ramach rocznego wypożyczenia z zawartą opcją wykupu z Zagłębia Lubin.

W przypadku Legii Warszawa i Pogoni Szczecin skupiono się na konkretach. Pierwsi wzmocnili środek obrony Radovanem Pankovem z Crvenej zvezdy i środek pomocy Juergenem Elitim z Watfordu. Ponadto zrealizowali jeden przyszłościowy transfer w postaci nawiązania współpracy z utalentowanym Jakubem Zieliński z Gedanii Gdańsk.

Z kolei „Portowcy” załatali dziurę w centrum boiska João Gamboą z Estoril Praia.

***

Sporo pracy za sobą mają też dyrektorzy beniaminków, których nadrzędnym celem jest zbudowanie na tyle konkurencyjnego zespołu, by jego pobyt w Ekstraklasie nie okazał się tylko roczną przygodą.

Na razie prym pod względem liczby zrealizowanych operacji, nie tylko wśród nich, ale w całych rozgrywkach, wiedzie Ruch Chorzów, który ogłosił w czerwcu pozyskanie aż dziewięciu piłkarzy.

„Niebiescy” wykorzystali nadarzającą się okazję do pozyskania w ramach wolnych transferów – Dominika Steczyka z Hallescheru, Michała Buchalika z Lechii Gdańsk, Mateusza Bartolewskiego z Zagłębia Lubin, Dawida Baranowskiego ze Znicza Pruszków i Macieja Firleja ze Znicza Pruszków.

Do tego w ramach rocznych wypożyczeń przybyli do nich Juliusz Letniowski z Widzewa Łódź, Michał Feliks z Radomiaka Radom oraz Wiktor Długosz z Rakowa Częstochowa.

Zdecydowanie mniej aktywni na rynku byli na razie działacze ŁKS-u Łódź i Puszczy Niepołomice. Łącznie zrealizowali pięć transakcji. Wszystkie bez konieczności dokonania opłaty odstępnego.

Do „Rycerzy Wiosny” dołączyli Piotr Głowacki ze Stali Rzeszów, Engjëll Hoti z Partizani Tirana i Jakub Letniowski z Raduni Stężyca. Z kolei „Żółto-Zieloni” podpisali kontrakty z Mateuszem Cholewiakiem z Górnika Łęczna oraz Maciejem Walskim z Sandecji Nowy Sącz.

***

Z reszty stawki ekstraklasowych zespołów za najciekawsze operacje zrealizowane wewnątrz ligowej stawki uznajemy przeprowadzki Jana Grzesika z Warty Poznań do Radomiaka Radom, Rafała Wolskiego z Wisły Płock do Radomiaka Radom, Krzysztofa Bąkowskiego wypożyczonego z Lecha Poznań do Radomiaka Radom, Damiana Dąbrowskiego z Pogoni Szczecin do Zagłębia Lubin, Michala Sipľaka z Cracovii do Górnika Zabrze i Kacpra Trelowskiego wypożyczonego z Rakowa Częstochowa do Śląska Wrocław.

Natomiast z grona graczy przybyłych z zagranicznych boisk proponujemy zwrócić uwagę na poczynania Pedro Henrique (SC Farense do Radomiaka Radom), Frana Álvareza (Albacete do Widzewa Łódź), Dario Vizingera (Wolfsberger AC do Warty Poznań), Afimico Pululu (Greuther Fürth do Jagiellonii Białystok ), Adriána Diégueza (SD Panferradina do Jagiellonii Białystok), José Naranjo (SD Ponferradina do Jagiellonii Białystok) i Lawrence’a Ennaliego (Honnover 96 do Górnika Zabrze).

***

Pozostałe transfery zrealizowane przez kluby z Ekstraklasy

***

W niższych klasach w Polsce też działo się sporo ciekawych rzeczy. Uwagę wielu kibiców wzbudzają przede wszystkim ruchy wykonywane przez Wisłę Kraków, która po pierwszej nieudanej próbie powrotu do Ekstraklasy wyciągnęła wnioski i liczy na osiągnięcie sukcesu przy drugim podejściu.

W zrealizowaniu tego planu mają jej pomóc sprowadzeni – Álvaro Ratón z Realu Saragossa, Dawid Olejarka ze Stali Rzeszów, Jesús Alfaro z CD Badajoz, Szymon Sobczak z Zagłębia Sosnowiec, Patryk Gogół z Lecha Poznań oraz bohater hitowego pierwszoligowego transferu Goku z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

***

Identyczny plan mają też tegoroczni spadkowicze z krajowej elity – Miedź Legnica, Wisła Płock oraz Lechia Gdańsk.

Na razie największą liczbą dokonanych zmian mogą pochwalić się ci pierwsi, którzy zakontraktowaniu sześciu piłkarzy – Daniela Stanclika z GKS-u Jastrzębie, Floriana Hartherza z Podbeskidzia Bielsko-Biała, Kamila Antoniaka z Resovii, Krzysztofa Drzazgi z Podbeskidzia Bielsko-Biała, Damiana Michalika ze Stali Rzeszów i Bartosza Guzdka z Widzewa Łódź.

W przypadku „Nafciarzy” i „Biało-Zielonych” mieliśmy na razie zdecydowanie więcej odejść niż przyjść. Ci pierwsi sprowadzili Fabiana Hiszpańskiego ze Stali Mielec, Nikolę Srećkovicia ze Spartaka Subotica i Milana Sepremo z ŁKS-u Łódź. Z kolei drudzy Miłosza Kałahura z Resovii Rzeszów.

***

Spośród pozostałych transferów zrealizowanych przez drużyny z niższych klas na specjalną uwagę zasługują przeprowadzki Huberta Matyni z Miedzi Legnica do Zagłębia Sosnowiec, Kornela Osyry z Hebyru Pazardżik do Resovii Rzeszów, Michała Pazdana z Jagiellonii Białystok do Wieczystej Kraków, Piotra Tomasika z Wisły Płock do Podbeskidzia Bielsko-Biała, braci Stryjewskich z Mławianki Mława do Podbeskidzie Bielsko-Biała, Bartosza Bidy z Jagiellonii Białystok do Podbeskidzia Bielsko-Biała, Mateusza Maka ze Stali Mielec do GKS-u Katowice, Jakuba Rzeźniczaka z Wisły Płock do Kotwicy Kołobrzeg, Jakuba Żubrowskiego z Zagłębia Lubin do Kotwicy Kołobrzeg i Ariela Borysiuka do Chojniczanki Chojnice.

***

Pozostałe interesujące transfery zrealizowane przez kluby z niższych klas rozgrywkowych w Polsce

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan o krok od zakontraktowania rozchwytywanego trenera?! AC Milan o krok od zakontraktowania rozchwytywanego trenera?! Gonçalo Feio z niespodziewaną decyzją w sprawie Kacpra Tobiasza Gonçalo Feio z niespodziewaną decyzją w sprawie Kacpra Tobiasza „Myślę, że Marek Papszun zdecydowałby się poprowadzić ten klub” „Myślę, że Marek Papszun zdecydowałby się poprowadzić ten klub” „Jeden z najbardziej niedocenionych obrońców w Ekstraklasie” mógł trafić do Legii Warszawa „Jeden z najbardziej niedocenionych obrońców w Ekstraklasie” mógł trafić do Legii Warszawa Z Jagiellonii Białystok na EURO 2024?! „To jedno z odkryć sezonu” Z Jagiellonii Białystok na EURO 2024?! „To jedno z odkryć sezonu” „Trzeba mieć fantazję, żeby ściągnąć kogoś takiego z drugiego końca kontynentu”. Zimowy nabytek Wisły Kraków w ogniu krytyki „Trzeba mieć fantazję, żeby ściągnąć kogoś takiego z drugiego końca kontynentu”. Zimowy nabytek Wisły Kraków w ogniu krytyki Transfery - Relacja na żywo [27/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [27/04/2024] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy