53 interesujących piłkarzy z Bundesligi z wygasającymi umowami. Są do wzięcia latem!

53 interesujących piłkarzy z Bundesligi z wygasającymi umowami. Są do wzięcia latem! fot. Philippe Ruiz / Xinhua / PressFocus
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Rozgrywki piłkarskie w topowych europejskich ligach wkraczają w decydującą fazę. W związku z tym śpieszymy z przedstawieniem listy ciekawych zawodników, którzy lada moment mogą być dostępni na rynku na zasadzie wolnego transferu.

Kontynuujemy nasz przegląd kadr poszczególnych zespołów, przechodząc do przedstawienia graczy z wygasającymi kontraktami z Bundesligi.

Z tych zmagań wyselekcjonowaliśmy 53 interesujących zawodników z dobiegającymi końca umowami.

Wśród nich znajdują się już tacy, którzy wiedzą, że spędzają ostatnie tygodnie w obecnych drużynach. Na razie nie jest ich zbyt wielu, ponieważ większość pozostaje w grze o nowe kontrakty.

***

56 interesujących zawodników Premier League z wygasającymi umowami

56 interesujących piłkarzy Serie A z wygasającymi umowami

***

Timothée Kolodziejczak (Schalke 04, 1991) – boczny defensor z polskimi korzeniami dołączył do zespołu z Gelsenkirchen w październiku ubiegłego roku. Ruch ten okazał się dla obydwu stron kompletnie nieudany, stąd wiadomo, że po sezonie 31-latek będzie musiał szukać nowego miejsca pracy. Młodzieżowy reprezentant Francji zaliczył w zespole Thomasa Reisa zaledwie jeden występ.

Maya Yoshida (Schalke 04, 1988) – 127-krotny reprezentant Japonii najlepsze lata ma z pewnością za sobą, aczkolwiek nadal potrafi jeszcze zaprezentować odpowiedni poziom. W tym sezonie 34-latek to kluczowa postać w układance trenera Thomasa Reisa. Przyszłość weterana nie jest jasna. Była gwiazda Southampton nie podjęła ostatecznej decyzji, a więc trudno wskazać, gdzie zagra w następnej kampanii.

Simon Terodde (Schalke 04, 1988) – wicekapitan zespołu z Gelsenkirchen nie jest zadowolony ze swojej pozycji, która ogranicza się do bycia drugim wyborem. Trener „Die Königsblauen” chwali doświadczonego snajpera za ciężką pracę dla dobra drużyny. Klub chce kontynuować tę współpracę, lecz Terodde za priorytet stawia regularną grę.

Marcin Kamiński (Schalke 04, 1992) – to nie jest udany sezon wychowanka Lecha Poznań. Polski defensor z powodu urazów przegapił już 17 spotkań, przez co na jego koncie widnieją ledwie trzy występy. Trudno wyobrazić sobie, by siedmiokrotny reprezentant Polski otrzymał ofertę kontraktu od Schalke. Latem najprawdopodobniej będzie musiał poszukać nowego pracodawcy.

Dominick Drexler (Schalke 04, 1990) – ofensywny pomocnik leczy w tym momencie uraz mięśniowy. 31-latek ma za sobą przyzwoity okres w Schalke 04, lecz ewentualny spadek może przekreślić jego przyszłość na Veltins Arena. Sam piłkarz, który w tym sezonie zdobył sześć bramek i zanotował trzy asysty, wypowiada się ostrożnie o następnym kroku.

Leonardo Bittencourt (Werder Brema, 1993) – swego czasu Bittencourt zapowiadał się na wielki talent, dlatego w 2012 roku trafił do Borussii Dortmund. Niestety, przez lata pomocnik z brazylijskim rodowodem utwierdzał świat w przekonaniu, że na wyrost wiązano z nim tak duże nadzieje. 29-latek w Werderze prezentuje się solidnie, dlatego w październiku przedłużył swój kontrakt do końca tego sezonu. Co dalej? Rozmowy trwają, aczkolwiek trudno powiedzieć, czy były młodzieżowy reprezentant Niemiec zostanie na Wohninvest-Weserstadion.

Dennis Geiger (Hoffenheim, 1998) – wydaje się, że 24-latek w końcu opuści macierzystą drużynę. Środkowy pomocnik nie porozumiał się jeszcze z klubem w sprawie nowego kontraktu, wzbudzając zainteresowanie kilku drużyn, w tym Evertonu. W tym sezonie zanotował już 20 występów. Tych byłoby więcej, gdyby nie kontuzje i zawieszenie za kartki.

Sebastian Rudy (Hoffenheim, 1990) – 33-letni pomocnik miał swoje pięć minuty chwały, gdy po dobrym okresie w Hoffenheim trafił do wielkiego Bayernu Monachium. Tam raczej się nie sprawdził i już po sezonie za 16 milionów euro zasilił szeregi Schalke 04, gdzie absolutnie zawiódł i wrócił z podkulonym ogonem do Hoffenheim. W bieżącej kampanii jest ledwie zmiennikiem, spędzając na murawie 610 minut. Latem najprawdopodobniej czekają go poszukiwania nowego pracodawcy.

Ermin Bičakčić (Hoffenheim, 1990) – czas Bośniaka na PreZero Arena już przeminął. Występujący od 2014 roku w Hoffenheim zawodnik na przestrzeni bieżącej kampanii przebywał na boisku przez niecałe 160 minut, co obrazuje jego pozycję w kadrze. W pewnym momencie 35-krotny reprezentant kraju został już do czwartoligowych rezerw, gdzie także nie zachwycał. Oczywiście, karierę 33-latka zburzyła poważna kontuzja z 2020 roku.

Konstantinos Stafylidis (VfL Bochum, 1993) – reprezentant Grecji dołączył do drużyny z Nadrenii Północnej-Westfalii definitywnie latem, przebywając tu wcześniej na zasadzie wypożyczenie. Grek to raczej przeciętny piłkarz, który w tym sezonie uzbierał 13 występów,  z czego aż sześć z ławki rezerwowych. Na częstszą grę nie pozwoliły mu liczne urazy mięśniowe.

Silvère Ganvoula (VfL Bochum, 1996) – kongijski rosły napastnik skutecznością w tym sezonie nie grzeszy. 26-latek czeka na premierowe trafienie w tych rozgrywkach, nie potrafiąc umieścić piłki w siatce w 15 spotkaniach. Urodzony w Brazzaville zawodnik na pewno odejdzie latem z Vonovia Ruhrstadion.

Vasilios Lampropoulos (VfL Bochum, 1990) – następny Grek, którego przyszłość w VfL Bochum stoi pod dużym znakiem zapytania. 32-latek to w teorii przydatny zawodnik, mogący obsadzić kilka pozycji. Wychowanek Olympiakosu nigdy nie potrafił wywalczyć miejsca w pierwszym składzie „Die Unabsteigbaren” i raczej już tego nie zrobi. W stronę stopera spoglądają zespoły z ligi greckiej.

Stevan Jovetić (Hertha, 1989)– napastnik z Bałkanów zagubił gdzieś zmysł strzelecki, a ponadto trapią go kontuzje. W tej sytuacji przedłużenie współpracy nie jest opłacalne dla żadnej ze stron.

Marvin Plattenhardt (Hertha, 1992)– mimo że kapitan „Starej Damy” gra regularnie i nie schodzi poniżej pewnego poziomu, Fredi Bobic zapowiedział jego odejście. Teraz, kiedy szef pionu sportowego opuścił klub, możliwe jest odwrócenie sytuacji o 180 stopni.

Peter Pekarík (Hertha, 1986) – wszystko ma swój początek i koniec. Po jedenastu latach współpraca dobiega końca. Niewykluczone, że boczny defensor zdecyduje się na powrót do ojczyzny.

Kevin-Prince Boateng (Hertha, 1987) – Ghańczyk już ubiegłego lata zapowiedział, że jest to jego ostatni sezon. W tej chwili mówi się, że 36-latek może objąć w ekipie z Berlina stanowisko dyrektorskie.

Rani Khedira (Union Berlin, 1994) – dostępność zawodnika czołowej ekipy Bundesligi wzbudza zainteresowanie wielu klubów. Już teraz przyglądają mu się Liverpool czy Tottenham Hotspur, ale on na razie priorytetowo traktuje dalszy pobyt w obecnym zespole.

Niko Gießelmann (Union Berlin, 1991) – lewy obrońca jest ważną postacią w drużynie Ursa Fischera i w związku z tym klub nie chce podejmować pochopnej decyzji. Jego pozostanie wciąż wchodzi w grę.

Paulo Otávio (VfL Wolfsburg, 1994)– Brazylijczyk dał znać, że chciałby wyjaśnić swoją przyszłość możliwie jak najszybciej. Rozmowy z pracodawcą nie układają się najlepiej, dlatego wszystkie opcje są możliwe.

Omar Marmoush (VfL Wolfsburg, 1999) – skrzydłowy na brak chętnych nie może narzekać. Zainteresowanie nim wykazują między innymi Borussia Dortmund oraz Eintracht Frankfurt, a negocjacje do łatwych nie należą. Jeśli „Wilki” się nie postarają, mogą stracić kluczowego piłkarza.

Josuha Guilavogui (VfL Wolfsburg, 1990) – Doświadczony pomocnik jest bardzo chwalony przez sztab szkoleniowy i pertraktacje wciąż trwają. Z drugiej strony Francuza kusi VfB Stuttgart, więc szanse rozkładają się mniej więcej po połowie.

Daley Sinkgraven (Bayer Leverkusen, 1995) – 27-latek nie został zgłoszony do Ligi Europy, a przez problemy zdrowotne i nierówną formę jego notowania stoją u Xabiego Alonso bardzo nisko. To nie może skończyć się niczym innym, jak opuszczeniem BayAreny.

Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen, 1990) – Niemiec czuje się świetnie w obecnym klubie i już toczą się dyskusje w sprawie przedłużenia współpracy. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to właśnie czeka blisko 33-latka.

Brajan Gruda (Mainz, 2004) – ekipa z Moguncji latem może stracić swój talent. Piłkarz w młodzieżowych zespołach spisywał się rewelacyjnie, dlatego nie musi się martwić o przyszłość, gdyż chętnych na jego usługi nie zabraknie.

Aarón Martín (Mainz, 1997) – Hiszpan zapragnął zmiany otoczenia, wobec czego najprawdopodobniej od przyszłego sezonu zobaczymy go w nowym zespole. Wciąż jednak nie wiadomo, w jakim kierunku podąży lewy defensor.

Finn Dahmen (Mainz, 1998) – bramkarzowi w tej chwili o wiele bliżej do odejścia aniżeli pozostania. Wśród zainteresowanych klubów są PSV Eindhoven, Hertha czy Schalke.

Michael Gregoritsch (SC Freiburg, 1994) – rosły napastnik po zmianie pracodawcy spisuje się znakomicie, dlatego Freiburg chce go zatrzymać. Taki ruch pozwoli również na ewentualną sprzedaż z zyskiem.

Nils Petersen (SC Freiburg, 1989) – piłkarzowi doświadczenia odmówić nie można, ale podczas trwającej kampanii jako snajper zawodzi na całej linii. To znak, że już czas się rozstać.

Lucas Höler (SC Freiburg, 1994) – atakujący nie spisuje się wcale lepiej niż Petersen, lecz oferuje trenerowi większą wszechstronność. Ta cecha może przesądzić o przedłużeniu umowy.

Konrad Laimer (RB Lipsk, 1997) – przygoda Austriaka z Lipskiem zakończy się na sześciu latach. Bayern Monachium interesował się nim już wcześniej, a ostatecznie pozyska go po zakończeniu sezonu. Sprawa jest przesądzona, ogłoszenia wolnego transferu można spodziewać się w każdej chwili. Miejsce 25-letniego pomocnika w dotychczasowym zespole zajmie Nicolas Seiwald z Red Bull Salzburg.

Raphaël Guerreiro (Borussia Dortmund, 1993) – we wcześniejszych latach nie brakowało informacji na temat zainteresowania lewym obrońcą ze strony Barcelony czy Paris Saint-Germain. Finalnie zawsze pozostawał w Dortmundzie. Latem prawdopodobnie będzie inaczej, bo na podpisanie przez niego nowego kontraktu się nie zanosi. Sytuację Portugalczyka bacznie śledzi Nice.

Mahmoud Dahoud (Borussia Dortmund, 1996) – odejście z pomocnika po finiszu rozgrywek potwierdził niedawno dyrektor sportowy BVB Sebastian Kehl. To decyzja klubu. Na brak chętnych do nawiązania współpracy 27-latek, który w tym sezonie zanotował tylko osiem występów w Bundeslidze, narzekać nie będzie. Według Floriana Plettenberga o jego pozyskaniu myślą AC Milan, AS Roma, Atlético Madryt, Arsenal, Fenerbahçe, Galatasaray, Leicester City, Napoli, Real Betis i Sevilla.

Marco Reus (Borussia Dortmund, 1989) – powoli zbliża się do 400 występów w barwach drużyny z Zagłębia Ruhry. Czy będzie w niej grał również w kolejnym sezonie? Tego na razie nie wiadomo. Władze klubu są otwarte na dalszą współpracę z ofensywnym pomocnikiem lub skrzydłowym, ale liczą na to, że zgodzi się na wyraźną obniżkę wynagrodzenia. Biorąc pod uwagę to, że w jego kierunku spogląda podobno Al-Nassr, może skończyć się różnie.

Mats Hummels (Borussia Dortmund, 1988) – obrońca barierę 400 meczów rozegranych w koszulce BVB ma już dawno przekroczoną. Decyzja dotycząca jego przyszłości podobnie jak w przypadku Reusa nie została jeszcze podjęta. Borussia wolałaby go zatrzymać, ale do tej pory nie osiągnięto porozumienia. Defensor też musiałby przystać na niższą pensję niż do tej pory. Jeżeli konsensusu nie będzie, spokojnie powinien znaleźć nowy klub.

Anthony Modeste (Borussia Dortmund, 1988) – dortmundczycy pozyskali go awaryjnie z 1.FC Köln w wyniku problemów zdrowotnych Sébastiena Hallera, który jak wiadomo, wrócił już na murawę. Francuski napastnik strzelił dwa gole, notując jedno z trafień w klasyku z Bayernem. Pewnie dalej może być przydatnym zmiennikiem, ale na ten moment brak informacji dotyczących tego, czy zostanie w klubie.

Felix Passlack (Borussia Dortmund, 1998) – z BVB związany od 2012 roku. W międzyczasie notował wypożyczenia do Hoffenheim, Norwich City oraz Fortuny Sittard. Po powrocie do klubu boczny obrońca jest tylko rezerwowym. Zapewne spodziewał się więcej po swojej przygodzie z pierwszym zespołem. Na temat jego definitywnego odejścia spekulowało się już zimą. Wydaje się, że latem w końcu do tego dojdzie.

Daley Blind (Bayern Monachium, 1990) – rozwiązanie przez niego kontraktu z Ajaksem i przenosiny do Bawarii na zasadzie wolnego transferu były pewnym zaskoczeniem. Przyczyniła się do tego kontuzja Lucasa Hernándeza, który zerwał więzadło krzyżowe. Holender parafował krótkoterminową umowę z mistrzem Niemiec, rozegrał już kilka meczów w jego barwach i pewnie jeszcze parę przed nim.

Marcus Thuram (Borussia Mönchengladbach, 1997) – to już jest najlepszy sezon Francuza pod względem strzeleckim w Bundeslidze, a zainteresowanie jego osobą dodatkowo zwiększyły występy na mundialu i wicemistrzostwo świata. Dyrektor sportowy BMG Roland Virkus potwierdził, że napastnik latem odejdzie z klubu. Atlético Madryt, FC Barcelona, Chelsea, Inter Mediolan, Newcastle United, Paris Saint-Germain - chętnych na syna legendarnego Liliana jest wielu.

Ramy Bensebaini (Borussia Mönchengladbach, 1995) – lewy obrońca co sezon zdobywa kilka bramek w lidze niemieckiej. Algierczyk tak jak Thuram jest zdecydowany na zmianę otoczenia po zakończeniu rozgrywek. Interesowały się nim kluby z Hiszpanii i Włoch, ale wiele wskazuje na to, że będzie kontynuował karierę za naszą zachodnią granicą. Zdaniem Sébastiena Denisa pewna jest jego przeprowadzka do Borussii Dortmund.

Lars Stindl (Borussia Mönchengladbach, 1988) – mimo upływających lat kapitan zespołu wciąż jest jego ważną postacią pod względem czysto sportowym. W przeciwieństwie do wymienionych wyżej młodszych kolegów po fachu odejście ofensywnego pomocnika nie jest przesądzone. Co prawda spekuluje się na temat jego powrotu do Karlsruher SC, ale władze Borussii jeszcze będą z nim rozmawiać.

Tanguy Coulibaly (VfB Stuttgart, 2001) – 22-letni skrzydłowy zaczął ostatnio notować regularne występy w niemieckim zespole. Jego pozostanie w nim na dłużej wydaje się jednak mało prawdopodobne. Mógłby to zmienić ewentualny spadek do 2. Bundesligi. Wtedy wychowanek PSG otrzymałby zdecydowanie więcej okazji do wykazania się prezentowanymi umiejętnościami.

Ellyes Skhiri (1. FC Köln, 1995) – reprezentant Tunezji ustabilizował formę na wysokim poziomie i stał się łakomym kąskiem dla mocniejszych ekip z Bundesligi oraz zagranicznych klubów. W tej sytuacji letnia przeprowadzka defensywnego pomocnika wydaje się przesądzona.

Jonas Hector (1. FC Köln, 1990) – doświadczony obrońca najlepsze lata kariery ma za sobą. Będąc zawodnikiem „Kozłów” pokazał już, że nie jest mu straszna nawet gra na zapleczu krajowej elity. Dlatego można zakładać, że kapitan nie opuści okrętu bez względu na końcowy rezultat, o ile nie zostanie do tego zmuszony.

Timo Horn (1. FC Köln, 1993) – wychowanek, który wiele zawdzięcza drużynie i ona jemu. Od pewnego czasu jest jednak tylko rezerwowym. Można więc przypuszczać, że rozgląda się za nowym pracodawcą, gdzie wróciłby do regularnej gry.

Kingsley Schindler (1. FC Köln, 1993) – wszechstronny zawodnik w kadrze każdego zespołu się przyda. Nie inaczej jest w Köln. Kwestią sporną pozostaje zatem to, czy Ghańczyk byłby zadowolony z dalszego pełnienia roli łatacza dziur w klubie. Ten będzie zapewne otwarty do zatrzymania taniego w utrzymaniu piłkarza.

André Hahn (Augsburg, 1990) – doświadczony skrzydłowy nabawił się w trakcie sezonu poważnego urazu. Ta kontuzja przekreśliła zapewne jego szanse na otrzymanie satysfakcjonujące go propozycji przedłużenia umowy.

Rafał Gikiewicz (Augsburg, 1987) – polski bramkarz jest bardzo bliski wypełnienia określonego w kontrakcie limitu występów, który automatycznie przedłuża jego kontrakt z ekipą z Bawarii o dodatkowe dwanaście miesięcy. Władze i sztab zespołu nie wyrażają chęci do nagłego odstawienia Gikiewicza od gry. W tej sytuacji można brać za pewnik, że w następnym sezonie dalej będzie bronił barw Augsburga.

Julian Baumgartlinger (Augsburg, 1988) – 35-letni defensywny pomocnik stanowi wsparcie dla drużyny z ławki rezerwowych. Jeżeli w klubie nie znajdą lepszego kandydata na jego miejsce, to być może przystanie na opcję kontynuowania kariery jeszcze przez rok.

Daniel Caligiuri (Augsburg, 1988) – doświadczony skrzydłowy oglądania ostatnie mecze niemieckiego zespołu z ławki rezerwowych, co zwiastuje zakończenie współpracy pomiędzy stronami.

Evan N'Dicka (Eintracht Frankfurt, 1999) – środkowy obrońca cieszy się zainteresowaniem ze strony mocniejszych europejskich klubów. Obecnie najwięcej mówi się o zanotowaniu przez niego letniej przeprowadzki do Barcelony.

Daichi Kamada (Eintracht Frankfurt, 1996) – reprezentant Japonii udowodnił swoją wartość w Eintrachcie i celuje w nawiązanie współpracy z drużyną regularnie występującą w Lidze Mistrzów. Nie tak dawno wydawało się, że faworytem do jego sprowadzenia jest Borussia Dortmund. Teraz nie jest to już takie pewne.

Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt, 1984) – w minionych miesiącach więcej wskazywało na to, że doświadczony defensor rozstanie się z niemieckim zespołem i być może zakończy karierę. Teraz jednak Japończyk przejawia otwartość do kontynuowania kariery w obecnym klubie jeszcze przez rok. Piłka leży po stronie władz „Orłów

***

Pozostali zawodnicy związani z zespołami z Bundesligi z wygasającymi umowami wraz z końcem czerwca 2023 roku:

  • Nassim Boujellab (Schalke 04),
  • Michael Langer (Schalke 04),
  • Philipp Pentke (Hoffenheim),
  • Luca Philipp (Hoffenheim),
  • Benjamin Leneis (Augsburg),
  • Tobias Strobl (Augsburg),
  • Almamy Touré (Eintracht Frankfurt),
  • Jan Schroeder (Eintracht Frankfurt),
  • Sebastian Andersson (1. FC Köln),
  • Joshua Schwirten (1. FC Köln),
  • Luca Unbehaun (Borussia Dortmund),
  • Tony Jantschke (Borussia Mönchengladbach),
  • Tobias Sippel (Borussia Mönchengladbach),
  • Lukas Ullrich (Hertha),
  • Rune Jarstein (Hertha),
  • Kevin Möhwald (Union Berlin),
  • Levin Öztunali (Union Berlin)
  • Ørjan Nyland (RB Lipsk),
  • Jonas Nickisch (RB Lipsk),
  • Timo Schlieck (RB Lipsk),
  • Oskar Preil (RB Lipsk),
  • Andriej Łuniow (Bayer Leverkusen),
  • Ayman Azhil (Bayer Leverkusen),
  • Philipp Schulze (VfL Wolfsburg),
  • Niklas Klinger (VfL Wolfsburg),
  • Antonis Aidonis (VfB Stuttgart),
  • Jean Manuel Mbom (Werder Brema),
  • Benjamin Uphoff (SC Freiburg),
  • Jonathan Schmid (SC Freiburg).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun łączony z polskim klubem. Doszło do kontaktu Marek Papszun łączony z polskim klubem. Doszło do kontaktu Obrońca odchodzi z Arsenalu Obrońca odchodzi z Arsenalu Jest decyzja w sprawie przyszłości Fernando Santosa! Jest decyzja w sprawie przyszłości Fernando Santosa! Wielki transfer Piotra Zielińskiego na ostatniej prostej Wielki transfer Piotra Zielińskiego na ostatniej prostej Transfery - Relacja na żywo [19/03/2024] Transfery - Relacja na żywo [19/03/2024] Robinho szokuje w sprawie wyroku o gwałt. „Gdyby mój proces dotyczył białej osoby, bez wątpienia przebiegłby zupełnie inaczej” Robinho szokuje w sprawie wyroku o gwałt. „Gdyby mój proces dotyczył białej osoby, bez wątpienia przebiegłby zupełnie inaczej” Juan Jesus odpowiada Francesco Acerbiemu. „Te wypowiedzi są całkowicie sprzeczne z rzeczywistością” Juan Jesus odpowiada Francesco Acerbiemu. „Te wypowiedzi są całkowicie sprzeczne z rzeczywistością” Dawid Szulczek zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy Dawid Szulczek zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy