56 interesujących piłkarzy Serie A z wygasającymi umowami

56 interesujących piłkarzy Serie A z wygasającymi umowami fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Rozgrywki piłkarskie w topowych europejskich ligach wkraczają w decydującą fazę. W związku z tym śpieszymy z przedstawieniem listy ciekawych zawodników, którzy lada moment mogą być dostępni na rynku na zasadzie wolnego transferu.

Kontynuujemy nasz przegląd kadr poszczególnych zespołów, przechodząc do przedstawienia graczy z wygasającymi kontraktami z Serie A.

Z tych zmagań wyselekcjonowaliśmy 56 interesujących zawodników z dobiegającymi końca umowami.

Wśród nich znajdują się już tacy, którzy wiedzą, że spędzają ostatnie tygodnie w obecnych drużynach. Na razie nie jest ich zbyt wielu, ponieważ większość pozostaje w grze o nowe kontrakty.

***

56 interesujących zawodników Premier League z wygasającymi umowami

***

LISTA 56 INTERESUJĄCYCH PIŁKARZY Z SERIE A Z 30 CZERWCA 2023 ROKU JAKO KOŃCEM UMOWY:

Milan Škriniar (Inter Mediolan, 1995) – w koszulce Interu Mediolan chorwacki środkowy obrońca wskoczył na najwyższy europejski poziom, więc nic dziwnego, że zainteresowały się nim inne zespoły. W styczniu sam piłkarz potwierdził, że doszedł do porozumienia z Paris Saint-Germain, do którego przejdzie po zakończeniu sezonu. Mistrzowie Francji podjęli próbę przyśpieszenia transferu i przeprowadzenia go zimą, ale nie dogadali się z włoskim klubem.

Stefan de Vrij (Inter Mediolan, 1992) – do niedawna bezwzględnie podstawowy stoper zespołu ostatnimi czasy gra w kratkę, co nie zmienia faktu, że jego odejście przy jednoczesnym opuszczeniu drużyny przez Škriniara będzie sporym osłabieniem jej linii obrony. Na razie brak konkretnych informacji na temat potencjalnego przedłużenia kontraktu przez Holendra. W jego kierunku mają spoglądać Atlético Madryt, Aston Villa czy Leicester City.

Roberto Gagliardini (Inter Mediolan, 1994)– w styczniu Nicolò Schira informował, że nie są prowadzone rozmowy dotyczące przedłużenia umowy pomocnika i wiele wskazuje na to, iż pożegna się on z Mediolanem, gdzie gra od 2017 roku. Być może niebawem zobaczymy go w Premier League, ponieważ interesuje się nim Leicester City. O jego zakontraktowaniu myśli też Galatasaray.

Edin Džeko (Inter Mediolan, 1986) – mimo 36 wiosen na karku Bośniak wciąż trafia do siatki. W tym sezonie uczynił to 11 razy, licząc wszystkie rozgrywki, do czego dorzucił pięć asyst. Napastnik może liczyć na oferty z egzotycznych zakątków świata, ale jego priorytetem ma być pozostanie w Mediolanie. Jakiś czas temu dyrektor generalny Giuseppe Marotta przyznał, że zasługuje na nowy kontrakt, więc jego podpisanie jest prawdopodobnym scenariuszem.  

Danilo D'Ambrosio (Inter Mediolan, 1988)– czasy, gdy odgrywał ważną rolę w zespole na murawie, minęły. W obecnym sezonie łącznie uzbierał tylko 395 minut. Jest jednak jedną z czołowych postaci w szatni, dlatego mediolańczycy nie chcą się z nim żegnać. Zdaniem mediów strony są blisko dojścia do porozumienia w sprawie dalszej współpracy.

Dalbert (Inter Mediolan, 1993) – latem wrócił do klubu z wypożyczenia do Cagliari, a wcześniej przebywał na tej zasadzie w Fiorentinie oraz Rennes. Wydawało się, że już wtedy definitywnie opuści Inter, ale uszkodził więzadła krzyżowe przednie w kolanie. Wszystko wskazuje na to, iż do tej pory nie wrócił do pełni sił. Po sezonie może ponownie zawitać do rodzimej Brazylii - chce go Santos.

Samir Handanovič (Inter Mediolan, 1984) – żywa legenda „Nerazzurrich”, która ma na koncie 448 występów w ich trykocie. Klub już w poprzednim roku pozyskał André Onanę z myślą o następstwie Słoweńca. Ten został zmiennikiem i teoretycznie podobnie może być w kolejnym sezonie. Golkiper rozmawia z działaczami na temat nowej umowy, ale na razie nie wiadomo, jaki będzie finał negocjacji.

Ola Aina (Torino, 1996) – kariera reprezentanta Nigerii na Stadio Olimpico Grande Torino wydaje się skończona. Wychowanek Chelsea już w poprzednim sezonie nie zachwycał, a w tym przeszkadzają mu dodatkowo kontuzje. 26-latek może wrócić do Premier League, gdzie zabiegają o niego Leeds United i West Ham.

Koffi Djidji (Torino, 1992) – 30-latek, które odgrywał ważną rolę w zespole Ivana Juricia, prawie na pewno odejdzie. Iworyjczyk otrzymał kilka ciekawych ofert, w tym od Interu Mediolan.„Tuttosport” przekonywało jakiś czas temu, że stoper negocjował już z mediolańską ekipą.

Yann Karamoah (Torino, 1998) – swego czasu zapowiadający się na wielki talent skrzydłowy miał poważne problemy z regularną grą w tym sezonie. W ostatnich tygodniach błyszczy, więc zarząd Torino zastanawia się nad przedłużeniem umowy, mając w zanadrzu opcję dwuletniej prolongaty kontraktu.

Roberto Soriano (Bologna, 1991) – 32-letni kapitan Bologny ma jeden cel, który stanowi pozostanie na Stadio Renato Dall’Ara. Adept akademii Bayernu Monachium jest gotowy obniżyć nawet swoją pensję, by ułatwić negocjacje. Losy pomocnika powinny rozstrzygnąć się pod koniec sezonu.

Nicola Sansone (Bologna, 1991) – były reprezentant Włoch najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą. Lewy skrzydłowy borykający się ostatnio często z urazami nie odgrywa ważnej roli w zespole Thiago Motty. Na boiskach Serie A zanotował w tej kampanii jedynie 420 minut, co dobrze obrazuje jego pozycję. Najprawdopodobniej latem będzie musiał rozglądać się za nowym pracodawcą.

Gary Medel (Bologna, 1985) – chilijski weteran, mimo 37 lat na karku, gra u Thiago Motty dosyć często. Oczywiście, były piłkarz Interu Mediolan nie jest już w stanie występować od deski do deski, lecz to nadal ważna postać Bologny. Co czeka 152-krotnego kraju? Na ten moment trudno powiedzieć, gdyż sam pomocnik nie podjął decyzji.

Kacper Urbański (Bologna, 2004) – wychowanek Lechii Gdańsk w tym sezonie w pierwszym zespole Bologny nie wystąpił ani razu, zbierając za to 21 występów w Primaverze. Młody pomocnik, któremu latem wygasa kontrakt, sam nie wie, co go czeka.

Oliver Abildgaard (Hellas Verona, 1996) – duński rosły pomocnik dołączył do Hellasu pod koniec stycznia bieżącego roku w ramach wolnego transferu. Były piłkarz Celticu od tego momentu pełni funkcję głównie zmiennika, nie wyróżniając się niczym szczególnym. Ostatnie miesiący 26-latka do najlepszych nie należą.

Cyril Ngonge (Hellas Verona, 2000) – belgijski skrzydłowy zaliczył udany początek przygody z Hellasem, zdobywając dwa gole w pięciu pierwszych spotkaniach. Niestety, 5 marca doznał poważnej kontuzji stawu skokowego. Termin powrotu 22-latka nie jest znany. Klub posiada jednostronną opcję przedłużenia jego kontraktu o dwa lata.

Miguel Veloso (Hellas Verona, 1986) – portugalski weteran od drugiej połowy stycznia pauzuje z powodu kontuzji. Wcześniej jednak grał dość często, pełniąc funkcję kapitana zespołu z Werony. Na ten moment władze Hellasu skupiają się na walce o utrzymanie, więc wstrzymują rozmowy kontraktowe na dalsze tygodnie.

Emanuele Valeri (Cremonese, 1998) – letnia ofensywa transferowa ekipy z Cremony nie zdała się na wiele. Po przeprowadzeniu ponad dwudziestu wzmocnień klub zmierza pewnie do spadku. W tej sytuacji Emanuele Valeri powinien latem poszukać nowego pracodawcy. 24-latek z pewnością nie prezentuje się źle.

Vlad Chiricheş (Cremonese, 1989) – 75-krotny reprezentant Rumunii to wielki zawód dla działaczy beniaminka Serie A. Stoper opuścił z powodu urazów 18 spotkań. Były piłkarz Tottenhamu boryka się z nawracającymi problemami mięśniowymi, przez co nie jest w stanie zaznać smaku regularnej gry. Dla Cremonese najrozsądniej było zakończyć tę współpracę latem.

Daniel Ciofani (Cremonese, 1985) – 37-letni napastnik z czterema bramkami na koncie jest drugim najlepszym strzelcem zespołu. Jeśli chodzi o zdobyte gole na przestrzeni rozegranych minut to Ciofani nie ma sobie równych. Wydaje się, że Włoch mógłby być sporym wzmocnieniem składu Cremonese na poziomie Serie B.

Dorian Ciężkowski (Cremonese, 2001) – bramkarz szkolący się fachu we Włoszech od 2017 roku najprawdopodobniej latem zmieni pracodawcę, starając się zaistnieć w końcu w seniorskiej piłce. 21-latek nie zadebiutował jeszcze w zespole z Cremony i wątpliwe, że tak się stanie - przynajmniej w najbliższym czasie.

Andrea Belotti (AS Roma, 1993) – przenosiny włoskiego snajpera do AS Romy to prawdopodobnie jedno z największych rozczarowań włoskiej piłki w ostatnich latach. Ze snajperem, który chyba zbyt długo konserwował się w Torino, wiązano w stolicy z Italii spore nadzieje. Cztery gole w 30 spotkaniach jasno odpowiadają na pytanie, czy im sprostał.

Chris Smalling (AS Roma, 1989) – angielski stoper to ważna postać w klubie zarówno w szatni, jak i na boisku. W sprawie przedłużenia jego kontraktu toczą się rozmowy. Były piłkarz Manchesteru jest gotowy na finansowe ustępstwa, więc prawdopodobnie przed końcem sezonu złoży podpis pod nową umową.

Stephan El Shaarawy (AS Roma, 1990) – piłkarz, na którego punkcie panował we Włoszech niegdyś istny szał, nie odgrywa kluczowej roli w układance José Mourinho. Skrzydłowy z egipskimi korzeniami to przydatny zmiennik, ale nic poza tym. W jego stronę spoglądają tureckie klub z Beşiktaşem na czele.

Nemanja Matić (AS Roma, 1988) – były zawodnik Chelsea czuje się w Rzymie świetnie, dlatego chciałby kontynuować tu karierę. Zarząd stołecznej ekipy umieścił w jego kontrakcie opcje przedłużenia o dwanaście miesięcy, z czego prawdopodobnie skorzysta. Obydwie strony są przekonane. 34-latek zaliczył w tej kampanii już 34 występy.

Ante Ćorić (AS Roma, 1997) – trzykrotny reprezentant Chorwacji trafił do AS Romy z Dinama Zagrzeb w 2018 roku z workiem wielu nadziei i obietnic. Worek okazał się najwidoczniej dziurawy, gdyż teraz świeci pustką. 25-latek, którego karierę starano się uratować wypożyczeniami, nie ma już przyszłości w Rzymie. Pomocnik mógł odejść w 2022 roku definitywnie do FC Zürich, lecz nie zamierzał obniżać swoich finansowych wymagań.

Guillermo Ochoa (Salernitana, 1985) – doświadczony golkiper wrócił do Europy i niewiele brakuje, aby mógł przedłużyć swój pobyt na tym kontynencie. W jego umowie znajduje się zapis mówiący o automatycznym wydłużeniu współpracy na następne 24 miesiące w przypadku rozegrania przez zawodnika co najmniej 12 spotkań. Do tej pory stawał on między słupkami już osiem razy.

Ciprian Tătăruşanu (AC Milan, 1986) – Rumun dobrze wywiązał się ze swojej roli, zastępując kontuzjowanego Mike’a Maignana. Jego los jest właściwe znany. „Rossoneri” pracują nad angażem Marco Sportiello, który docelowo ma od przyszłego sezonu sprawować funkcję zmiennika francuskiego bramkarza. W tej sytuacji 37-latkowi pozostaje opuścić San Siro.

Olivier Giroud (AC Milan, 1986) – Stefano Pioli potrzebował bramkostrzelnego napastnika i go otrzymał. Francuz znajduje się w wysokiej formie, a oficjalny komunikat w sprawie przedłużenia kontraktu o następne 12 miesięcy jest kwestią czasu.

Zlatan Ibrahimović (AC Milan, 1981) – Szwed dopiero co wrócił na boiska, a już ma w głowie pomysł kontynuowania kariery w obecnym zespole. Mistrzowie Włoch usiądą z nim do rozmów pod koniec sezonu. W grę wchodzi dalsza współpraca, ale z nieco niższą pensją.

Marco Sportiello (Atalanta, 1992) – wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na rozstanie. Włoch już rozmawia z Milanem, a porozumienie jest naprawdę blisko.

Juan Jesus (Napoli, 1991) – „Błękitni” pozyskali defensora w ramach wolnego transferu, a dziś mogą być z siebie dumni. Brazylijczyk doskonale wywiązuje się ze swoich zadań i według najnowszych wieści jego pracodawca skorzysta z opcji kontraktowej, przedłużając współpracę o następny rok.

Adrien Rabiot (Juventus, 1995) – środkowy pomocnik jeszcze pół roku był zbędnym elementem kadry. Kiedy jednak jego przeprowadzka do Manchesteru United nie doszła do skutku, a w drużynie pojawiły się problemy zdrowotne, Massimiliano Allegri ponownie postawił na Francuza. Dziś jest jednym z najlepszych piłkarzy „Starej Damy”, a zatrzymanie uczestnika mundialu w Katarze to jeden z priorytetów. Zadanie to niełatwe, szczególnie w kontekście wysokich wymagań finansowych i warunku w postaci gry na poziomie Ligi Mistrzów.

Ángel Di María (Juventus, 1988) – Argentyńczyk obok Rabiota w ostatnich tygodniach ciągnie grę zespołu, ale jest jeszcze za wcześnie, aby odpowiedzieć na pytanie, czy podpisze on nową umowę. Chętnych do pozyskania aktualnego mistrza świata nie brakuje, a turyńczycy mają problemy finansowe. Mimo wszystko porozumienie może zostać wypracowane.

Juan Cuadrado (Juventus, 1988) – wydaje się, że prawy pomocnik lub wahadłowy swoje już zrobił i po sezonie pójdzie swoją drogą. Inny bieg zdarzeń byłby dużym zaskoczeniem.

Alex Sandro (Juventus, 1991) – „Stara Dama” długo biła się z myślami, co począć, jeśli chodzi o lewego defensora. Koniec końców postanowiła skorzystać z opcji przedłużenia kontraktu. Oficjalny komunikat to tylko formalność.

Pedro (Lazio, 1985) – napastnik przeżywa swoją drugą młodość, a klub chce go zatrzymać. Jednocześnie toczą się rozmowy z CD Tenerife, co potwierdził sam zawodnik. Hiszpan wciąż nie wie, jak potoczy się ta historia, gdyż szanse rozkładają się mniej więcej po połowie.

Luka Romero (Lazio, 2004) – najmłodszy debiutant w historii LaLigi jest o krok od pozostania na Stadio Olimpico. Według spekulacji w jego umowie znajdzie się klauzula odstępnego o wartości 100 milionów euro, która ma za zadanie odstraszać potencjalnych kupców.

Jesé (UC Sampdoria, 1993) – doświadczony skrzydłowy rozstał się w trakcie zimowego okna transferowego z MKE Ankaragücü i rozpoczął nerwowe poszukiwania nowego pracodawcy. Spośród dostępnych opcji najbardziej kusząca dla niego okazała się perspektywa powalczenia o utrzymanie w Serie A z Sampdorią. Zrealizowanie tego celu gwarantuje mu przedłużenie współpracy, ale na to na razie się nie zanosi.

Jeison Murillo (UC Sampdoria, 1992) – były reprezentant Kolumbii nie jest pewnym punktem zespołu z dolnych rejonów tabeli włoskiej elity i ma raczej znikome szanse na otrzymanie oferty nowego kontraktu. Bez względu na końcowy rezultat sezonu.

Bram Nuytinck (UC Sampdoria, 1990) – 32-letni zawodnik dołączył do Sampdorii zimą z Udinese Calcio w charakterze ratownika po zawarciu półrocznej umowy z nowym pracodawcą. Na razie nie wywiązuje się z tej roli i trudno wyrokować, czy będzie zainteresowany ewentualnym pozostaniem w zespole w przypadku jego spadku do Serie B.

Fabio Quagliarella (UC Sampdoria, 1983) – dla wiekowego napastnika nadeszła już chyba właściwa pora na to, by zakończyć karierę. Nie można jednak kategorycznie wykluczyć podjęcia przez niego jeszcze jednego wyzwania w następnym sezonie w postaci przywrócenia zespołu z Genui miejsca w Serie A, bo jego spadek wydaje się być już przesądzony.

Tomás Rincón (UC Sampdoria, 1988) – Wenezuelczyk trafił do Sampdorii w połowie ubiegłych rozgrywek w ramach wypożyczenia i prezentował się wówczas na tyle dobrze, że przystał na podpisanie rocznego kontraktu. W tym sezonie prezentuje się nadal solidnie, ale nie na tyle, by móc realnie myśleć o pozostaniu z drużyną w elicie.

Christian Gytkjær (AC Monza, 1990) – były zawodnik Lecha Poznań pełni w beniaminku Serie A funkcję rezerwowego i niewiele wskazuje na to, by mógł liczyć na przedłużenie wygasającego kontraktu.

Luca Caldirola (AC Monza, 1991) – doświadczony obrońca regularnie pojawia się w wyjściowym składzie Monzy. W tej sytuacji sprawa podpisania przez niego nowego kontraktu wydaje się kwestią czasu, zwłaszcza, że w obowiązującej umowie ma zawartą opcję przedłużenia.

Giulio Donati (AC Monza, 1990) – prawy obrońca odgrywa marginalną rolę we włoskim zespole i powinien skupić się za rozejrzeniu za nowym pracodawcą.

Luca Marrone (AC Monza, 1990) – 32-letni zawodnik znajduje się od dłuższego czasu poza kadrą meczową beniaminka Serie A, co wyraźnie wskazuje na to, że spędza w obecnym klubie ostatnie miesiące.

Mattia Destro (Empoli, 1991) – problemy zdrowotne uniemożliwiają doświadczonemu napastnikowi toczyć walkę o uzyskanie propozycji przedłużenia pobytu w dotychczasowym zespole. W tej sytuacji musi liczyć na przychylność władz.

Samir Ujkani (Empoli, 1988) – reprezentant Kosowa nie pojawił się w tym sezonie ani razu na boisku. Jeżeli myśli o utrzymaniu miejsca w kadrze, to musi latem zmienić pracodawcę.

Roberto Pereyra (Udinese Calcio, 1991) – wszechstronny Argentyńczyk jest pewnym punktem oraz kapitanem drużyny. W tej sytuacji zawarcie przez niego nowego kontraktu wydaje się formalnością.

Tolgay Arslan (Udinese Calcio, 1990) – środkowy pomocnik nie wystąpił w tylko jednym spotkaniu w trwających rozgrywkach. W przypadku wyrażenia chęci do kontynuowania kariery w zespole „Zebr” będzie mógł liczyć na otrzymanie atrakcyjnej propozycji przedłużenia współpracy.

Ilija Nestorovski (Udinese Calcio, 1990) – macedoński pomocnik pełnił w obecnych zmaganiach funkcję rezerwowego i na domiar złego zaczął zmagać się z kłopotami zdrowotnymi. Nie ma raczej szans na pozostanie w Udinese Calcio, pomimo widniejącego w kontrakcie zapisu o możliwości przedłużenia wygasającej umowy.

Pedro Obiang (US Sassuolo, 1992) – reprezentant Gwinei Równikowej oglądał pierwszą połowę zmagań w Serie A z pozycji ławki rezerwowych. W drugiej zaczął z coraz większą intensywnością pojawiać się na boisku. Dlatego obecnie trudno wyrokować, czy jest mu bliżej do zostania w zespole czy jego opuszczenia.

Riccardo Saponara (Fiorentina, 1991) – ofensywny pomocnik jest wartościowym członkiem drużyny „Violi” i może się jej jeszcze przydać w kolejnych rozgrywkach.

Salvatore Sirigu (Fiorentina, 1987) – doświadczony bramkarz ma już swoje lata, ale wciąż ma sporo do zaoferowania. Nawet w charakterze zawodnika rezerwowego, więc jego pozostanie w dotychczasowym zespole nie jest wykluczone, a nawet prawdopodobne.

***

Pozostali zawodnicy związani z zespołami z Serie A z wygasającymi umowami wraz z końcem czerwca 2023 roku:

  • Marios Ikonomou (UC Sampdoria),
  • Andrea Barberis (AC Monza),
  • Marco D'Alessandro (AC Monza),
  • Lorenzo Tonelli (Empoli),
  • Duccio Degli Innocenti (Empoli),
  • Michel Adopo (Torino),
  • Luca Gemello (Torino),
  • Mats Lemmens (US Lecce),
  • Alessandro Tuia (US Lecce),
  • Marco Bleve (US Lecce),
  • Lorenzo De Silvestri (Bologna),
  • Gabriele Corbo (Bologna),
  • Francesco Bardi (Bologna),
  • William Bianda (AS Roma),
  • Alex Cordaz (Inter Mediolan),
  • Antonio Mirante (AC Milan),
  • Federico Marchetti (Spezia Calcio),
  • Simone Muratore (Atalanta),
  • Davide Marfella (Napoli),
  • Karim Zedadka (Napoli),
  • Carlo Pinsoglio (Juventus),
  • Stefan Radu (SS Lazio),
  • Daniele Padelli (Udinese Calcio),
  • Gianluca Pegolo (US Sassuolo).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun łączony z polskim klubem. Doszło do kontaktu Marek Papszun łączony z polskim klubem. Doszło do kontaktu Obrońca odchodzi z Arsenalu Obrońca odchodzi z Arsenalu Jest decyzja w sprawie przyszłości Fernando Santosa! Jest decyzja w sprawie przyszłości Fernando Santosa! Wielki transfer Piotra Zielińskiego na ostatniej prostej Wielki transfer Piotra Zielińskiego na ostatniej prostej Transfery - Relacja na żywo [19/03/2024] Transfery - Relacja na żywo [19/03/2024] Juan Jesus odpowiada Francesco Acerbiemu. „Te wypowiedzi są całkowicie sprzeczne z rzeczywistością” Juan Jesus odpowiada Francesco Acerbiemu. „Te wypowiedzi są całkowicie sprzeczne z rzeczywistością” Dawid Szulczek zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy Dawid Szulczek zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy Emmanuel Macron zaangażuje się w sprawę Kyliana Mbappé?! Emmanuel Macron zaangażuje się w sprawę Kyliana Mbappé?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy