Copa América: Chile demoluje Meksyk. Okazała wygrana obrońców tytułu [WIDEO]

Copa América: Chile demoluje Meksyk. Okazała wygrana obrońców tytułu [WIDEO] fot. Transfery.info

Chile w ostatnim meczu ćwierćfinałowym rozgromiło Meksyk aż 7:0

Ostatni pojedynek ćwierćfinału Copa América Centenario zapowiadał się na bardzo ciekawe widowisko, ponieważ miały się w nim zmierzyć reprezentacje Meksyku i Chile. Pierwsi z nich wygrali swoją grupę, ale w ostatnim spotkaniu przeciwko Wenezueli, rezerwy „El Tri” musiały się sporo namęczyć, aby utrzymać pozycję lidera tabeli. Z kolei „La Roja”  w pierwszych dwóch spotkaniach nie zachwycili i w efekcie przegrali z Argentyną oraz wymęczyli zwycięstwo z Boliwią. Dopiero w ostatnim meczu przeciwko Panamie zaprezentowali się dobrze, dzięki czemu zameldowali się w fazie pucharowej turnieju w Stanach Zjednoczonych.

Poprzednie wyniki wskazywały na to, że faworytem tego pojedynku będą Meksykanie, ale Chilijczycy od pierwszego gwizdka sędziego pokazywali, że im także zależy na awansie do półfinału. Podopieczni Juana Antonio Pizziego szybko przejęli inicjatywę w środku pola, którą zdołali zamienić na gola w 16. minucie, kiedy to swojego debiutanckiego gola w narodowych barwach zdobył Edson Puch, dobijając futbolówkę po uderzeniu Marcelo Diaza.

W dalszej części pierwszej połowy „La Roja” nie dopuszczali do zagrożenia pod własną bramką i szukali kolejnych okazji na podwyższenie swojego prowadzenia. Ta sztuka udała im się dopiero tuż przed przerwą. Po podaniu Alexisa Sancheza piłkę przejął Eduardo Vargas i pewnym uderzeniem pokonał Guillermo Ochoę.

Wydawało się, że po przerwie do zdecydowanych ataków ruszą Meksykanie. Tymczasem, to Chilijczycy założyli wysoki pressing na zawodników „El Tri”, co przyniosło spodziewany skutek w postaci ich straty, wyprowadzenia szybkiej kontry i zakończenia jej umieszczeniem futbolówki w siatce. W tym momencie stało się jasne, że piłkarze Juana Carlosa Osorio muszą się pożegnać z marzeniami o zwycięstwie w Copa América Centenario.

„La Roja” mimo pewnego prowadzenie nie zamierzali zwalniać tempa i w kolejnych minutach sukcesywnie punktowali swojego przeciwnika za sprawą Eduardo Vargasa, który do gola zdobytego w pierwszej połowie dołożył trzy kolejne w drugiej. Przy stanie 0:6 stadion zaczęli opuszczać oburzeni sympatycy Meksyku, którzy nie zobaczyli siódmego trafienia, którego autorem okazał się ten, który rozpoczął strzelania, czyli Edson Puch.

Po zakończeniu tego spotkania możemy powiedzieć, że Chile zagrało swój najlepszy mecz na tym turnieju i zasłużenie awansowało do półfinału. Z kolei Meksyk przeżył prawdziwą katastrofę i przegrał swój pierwszy mecz od roku.

Przypominamy, że „La Roja” w półfinale zmierzą się z reprezentacją Kolumbii (23.06. - godz. 2:00).

Meksyk - Chile 0:7 (0:2)