Kolumbia a'la Afryka. Ile lat ma Radamel Falcao?

Kolumbia a'la Afryka. Ile lat ma Radamel Falcao?
Szymon Podstufka
Szymon Podstufka
Źródło: Transfery.info

Do zaniżania wieku afrykańskich piłkarzy zdążyliśmy już przywyknąć, to w zasadzie codzienność. Co innego w Ameryce Południowej. Szczególnie, jeśli chodzi o czołowego napastnika świata.

Od kilku godzin w Internecie można znaleźć coraz więcej informacji na temat tego, że zakupiony latem za 60 milionów euro do Monaco Radamel Falcao ma nie 27, a 29 lat. W materiale przygotowanym przez kolumbijską telewizję widać dokumenty potwierdzające, że Falcao urodził się w 1984 roku, a także, że w 1989 rozpoczął kurs dla pięciolatków, przygotowujący do uczęszczania do szkoły podstawowej. 
 
Co ciekawe, podobne przedszkolne kursy zostały zlikwidowane przed 1991 rokiem, także uczestnictwo "El Tigre" w podobnych zajęciach równałoby się temu, że nowy nabytek Monaco faktycznie ma 29, a nie 27 lat.
 
Wobec wszystkich wspominanych na wstępie afrykańskich "przekrętów" z datą urodzenia, ten byłby chyba najbardziej spektakularnym w historii piłki nożnej. Zawodnik z jedenastki roku FIFA, dwukrotnie bohater kilkudziesięciomilionowego transferu, w tym bodaj najbardziej zaskakującego tego lata - do beniaminka Ligue 1.
 
Oczywiście tego typu pomyłki w dokumentach w kraju takim jak Kolumbia mogą się zdarzyć i równie dobrze może być to po prostu szukanie sensacji na siłę. Dlatego też będziemy na bieżąco sprawdzać, czy w kwestii wieku Falcao dzieje się coś nowego, czy temat umrze w zarodku z braku innych dowodów.
 
Tutaj można zobaczyć materiał kolumbijskiej telewizji ComuTricolor TV:

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy