100 milionów za Baileya?!

rok temu
100 milionów za Baileya?!
fot. Bayer Leverkusen

Niebawem, aby pozyskać Leona Baileya, przypuszczalnie będzie trzeba znacznie głębiej sięgnąć do kieszeni.

Leon Bailey jeszcze nie ukończył pierwszego pełnego sezonu w Bayerze Leverkusen, a już zaczynają się pojawiać głosy, czy latem trafi do jakiegoś większego klubu. 20-latek gra znakomity sezon w zespole Aptekarzy" i potencjalne zainteresowanie bardziej renomowanymi zespołami nie wzbudziłoby zaskoczenia.

Sytuację dla Sky" skomentował jeden z przedstawicieli zarządu klubu, Jonas Boldt.

- Nie chcemy przyklejać etykiety z ceną na plecaku naszego młodego gracza - powiedział.

- Podpisaliśmy z nim długi kontrakt. Dlaczego teraz mielibyśmy się zastanawiać, do kogo, kiedy i za ile w przyszłości odejdzie? Mam nadzieję, że będzie z nami bardzo długo i w przyszłym sezonie wystąpi dla nas również na arenie międzynarodowej - dodał.

Umowa 20-letniego Jamajczyka, którą podpisano w styczniu zeszłego roku, obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. W zimowym oknie transferowym młody napastnik przechodził z Genk za kwotę 13,5 miliona euro. Dzięki udanym występom na BayArena jego wartość rynkowa znacząco urosła. Spekuluje się, że z zachowaniem bieżącego tempa rozwoju i coraz to lepszą grą lada moment za Baileya będzie należało wyłożyć nawet do 100 milionów i stanie się atrakcyjnym talentem na miarę Kyliana Mbappé.

Przez pierwsze pół roku pobytu w drużynie z Bundesligi Bailey był rezerwowym, lecz od minionego września to podstawowy zawodnik u Heiko Herrlicha. Trener Leverkusen nie boi się stawiać na młodego gracza i w tym sezonie do podstawowej jedenastki delegował go aż 14 razy. Do tego dochodzi pięć wejść z ławki rezerwowych. Za Baileyem przemawiają liczby. Osiem trafień oraz pięć asyst stanowią godny pochwały dorobek. Jamajczyk jest jednym z tych zawodników, dzięki którym Bayer znajduje się już w półfinale Pucharu Niemiec oraz do niedawna pełnił rolę wicelidera ligi (obecnie plasuje się na piątejpozycji).TAGI: Leon Bailey Bayer 04 Leverkusen Niemcy Jamajka
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.