Klopp: Jesteśmy gotowi wydać ogromne pieniądze

10 miesięcy temu Klopp: Jesteśmy gotowi wydać ogromne pieniądze
fot. FotoPyk

Menadżer Liverpoolu, Jürgen Klopp, stwierdził, że klub jest skłonny latem dokonać wielkich transferów.

„The Reds” podczas trwającego sezonu dokonali zakupu kilku nowych piłkarzy. Na Anfield Road przenieśli się Mohamed Salah (niecałe 40 milionów funtów), Alex Oxlade-Chamberlain (40 milionów), Virgil van Dijk (75 milionów) oraz Andrew Robertson (dziewięć milionów). Dodatkowo ustalili już nawet letni transfer w postaci Naby'ego Keïty, który przeniesie się do Liverpoolu za niespełna 50 milionów funtów.

Pomimo wysokiej kwoty wydanej na zakup poszczególnych graczy, niemiecki szkoleniowiec stwierdził, że podczas najbliższego okna transferowego, również sięgnie głęboko do portfela: - Kiedy gracz prezentuje odpowiedni poziom gry, to nieważne ile kosztuje. Najważniejsze jest to, aby go pozyskać. Tak było z van Dijkiem czy z Salahem.

- Władze klubu są gotowe na to, aby latem dokonać jeszcze kilku drogich wzmocnień, lecz nie oznacza to, że nie sprowadzimy też tańszych piłkarzy - dodał Klopp. - W ostatnim roku ceny za piłkarzy wzrosły bardzo mocno, a przykładowo 40 milionów funtów za takiego zawodnika jak Salah brzmi teraz co najmniej śmiesznie. W zakupie zawodnika chodzi także o wyczucie czasu oraz o jego indywidualne preferencje.

W chwili obecnej można śmiało stwierdzić, że nowo sprowadzeni piłkarze dodali odpowiednią jakość ekipie „The Reds”, dzięki czemu znajduje się na trzecim miejscu w Premier League, a także awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wspomniany Salah jest wraz z Harrym Kanem liderem klasyfikacji strzelców ligi angielskiej z 24 trafieniami na koncie.


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Jürgen Klopp Liverpool FC Niemcy Anglia Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.