Inter spogląda na Camp Nou. Trójka z Barcelony na celowniku mediolańczyków!

3 miesiące temu
Inter spogląda na Camp Nou. Trójka z Barcelony na celowniku mediolańczyków!
fot. Paweł Machitko

Inter przejawia zainteresowanie trzema zawodnikami Barcelony. Są to Rafinha, Arturo Vidal i Malcom.

Po kilku latach absencji ekipa rozgrywające swoje spotkania na stadionie imienia Giuseppe Meazzy wróciła do Ligi Mistrzów. Działacze klubu wyznają zasadę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego chcą dostatecznie wzmocnić zespół, aby ten włączył się do gry o najwyższe cele.

Z tego względu na ich celowniku znalazło się trzech piłkarzy, którzy mogą być realnymi wzmocnieniami drużyny prowadzonej przez Luciano Spalettiego.  Inter spogląda w stronę zawodników Barcelony, a konkretnie chodzi o Rafinhę, Arturo Vidala i Malcoma.

Dla pierwszego z wymienionych graczy ewentualny transfer byłby powrotem do Mediolanu, gdzie spędził rundę wiosenną poprzedniego sezonu. Władze klubu były zainteresowane jego kupnem, ale nie za kwotę wcześniej wynegocjowaną, a Barcelona nie chciała znaczących negocjacji.

Po powrocie do katalońskiej ekipy Rafinha ma problemy z regularnymi występami. Pomimo zapowiedzi trenera, zawodnik rozegrał zaledwie cztery spotkanie, które dały łącznie 111 minut. W tej sytuacji jego wartość drastycznie spadła, co działa na korzyść Włochów.

Drugi ze wspomnianych zawodników przeprowadził się na Camp Nou latem z Bayernu Monachium. Eksperci uważali, że powinien być dużym wzmocnieniem i jednym z liderów środka pola. Rzeczywistość jednak szybko zweryfikowała te zapowiedzi. Vidal rozpoczął jak dotąd tylko dwa spotkania w wyjściowym składzie i jest sfrustrowany swoją pozycją. Jeżeli jego sytuacja nie ulegnie zmianie, może rozważyć zmianę pracodawcy. W tym miejscu pojawi się Inter.

Jeśli chodzi natomiast o Malcoma, „Nerazzurri” byli zainteresowanie jego usługami w lecie. Wtedy to mogli ubiec Romę. Ostatecznie piłkarz uległ namowom dyrektora sportowego Barcelony, Érica Abidala, który przekonał go do przenosin na Camp Nou. Po pierwszych tygodniach w nowym miejscu Brazylijczyk, podobnie jak Vidal, jest sfrustrowany brakiem szans od Ernesto Valverde. Wymowne są jego statystyki. Jak do tej pory 21-latek przebywał na boisku przez 25 minut. O względy byłego piłkarza Bordeaux zabiegają też Bayern Monachium i Juventus.


ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo| Corriere dello Sport
TAGI: Rafael Alcântara do Nascimento Brazylia Arturo Erasmo Vidal Pardo Chile Malcom Filipe Silva de Oliveira FC Barcelona Inter Mediolan
Zobacz również
Malcom na wylocie z Barcelony
14 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.