Ferdinand: Van Dijk nie jest najlepszym stoperem na świecie, ani najlepszym piłkarzem Premier League

3 miesiące temu
Ferdinand: Van Dijk nie jest najlepszym stoperem na świecie, ani najlepszym piłkarzem Premier League
fot. FotoPyk

Rio Ferdinand wypowiedział się dla „Sunday Mirror” na temat jego zdaniem najlepszego obecnie środkowego obrońcy i najlepszego piłkarza w Premier League.

- Kiedy nadchodzą wielkie mecze, kiedy można wygrać trofea, Ramos stoi pewnie z podciągniętymi rękawami. Nie potrzebuje wówczas zmiany.

- By być uznawanym za najlepszego na świecie, musisz coś wygrać w karierze. Nie możesz grać dobrze dla swojej drużyny i zakończyć sezon na drugim, trzecim czy czwartym miejscu.

- Dlatego, kiedy ludzie mówią o najlepszym piłkarzu roku i widzisz, że kandydaci nic nie wygrali, zastanawiasz się: 'Jak?! Musisz wpłynąć na zespół, by wygrywał trofea'. Musisz być częścią zespołu, który tak postrzega wygrywanie.

- Virgil jest fantastycznym piłkarzem, potencjalnie najlepszym na świecie, ale w tym momencie nie. Myślę, że on się ze mną zgodzi.

- Wygrywanie jest ważną częścią indywidualnych trofeów. Musisz wygrywać. Jeśli Liverpool wygra ligę, wtedy ma to sens, ale dziwnym byłoby, gdyby dostał nagrodę, a Liverpool skończył na drugim czy trzecim miejscu.

- Jest Raheem Sterling. Heung min-Son, chociaż Tottenham jeszcze nic nie wygrał, Sergio Aguero, David Silva, Bernardo Silva.... Wybór będzie trudny, jeśli City wygra ligę - Ferdinand odparł zapytany o to, kto pownien wygrać nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu w Anglii.ŹRÓDŁO
Sunday Mirror
TAGI: Rio Gavin Ferdinand Virgil van Dijk Anglia Sergio Ramos García
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.