Strachan: Dałbym Adamowi Johnsonowi drugą szansę

3 miesiące temu
Strachan: Dałbym Adamowi Johnsonowi drugą szansę
fot. Sunderland AFC

Były selekcjoner reprezentacji Szkocji Gordon Strachan powiedział na kanale „Sky Sports”, że rozważyłby zakontraktowanie skazanego za pedofilię Adama Johnsona, gdyby akurat prowadził jakiś klub, a ten okazał skruchę.

Były reprezentant Anglii został zwolniony z więzienia w zeszłym tygodniu po odbyciu połowy sześcioletniego wyroku otrzymanego za aktywność seksualną z 15-letnią dziewczyną. Szkocki menedżer powiedział w programie „The Debate”, że jeśli prowadziłby obecnie jakiś zespół, dałby Johnsonowi szansę.

- Każdy zasługuje na drugą szansę. Chciałbym dać mu szansę, ponieważ wracam myślami do tego, w co zawsze wierzyłem. Co prawda wyszedł tylko po trzech latach więzienia, ale to zostaje na całe życie. Ludzie już zawsze będą mówić: „O, to ten facet!”. Wpierw chciałbym, żeby okazał prawdziwe wyrzuty sumienia, a wtedy powiedziałbym: „W porządku, zróbmy to” - powiedział 62-latek.

31-letni skrzydłowy wyszedł z więzienia na warunkowym przedterminowym zwolnieniu. Oznacza to, że do końca trwania swojego wyroku, nie będzie mógł popełnić żadnego umyślnego przestępstwa i uchylać się od wykonywania wskazanych mu obowiązków. Co więcej, otrzymał zakaz widywania się sam na sam ze swoją córką i innymi nieletnimi dziećmi.

Były piłkarz Sunderlandu łatwo nie będzie mieć również z otrzymaniem pracy. Niemal wszystkie kluby z angielskich lig zadeklarowały, że nie będą zainteresowane zakontraktowaniem Johnsona, w związku z negatywną atmosferą jaką może wprowadzić wśród kibiców i szatni klubu. Co więcej, wątpliwe wydaje się także przeniesienie piłkarza za granicę. Chiny, o których wspominał zawodnik jeszcze podczas pobytu w więzieniu, mogą okazać się niemożliwym celem wyjazdu ze względu na warunki zwolnienia z więzienia.

Nawet jeśli jakiś klub zdecyduje się podjąć ryzyko zatrudnienia pomocnika i dostanie na to zgodę od władz, Anglik będzie musiał liczyć się z tym, że jego proces rekrutacji i wszelkie wyjazdy za granicę z zespołem, będą bacznie obserwowane przez policję i kuratora.

Adam Johnson wystąpił w swojej karierze w sumie w 374 oficjalnych meczach. Zdobył w nich 57 bramek i 65 asyst. Reprezentował barwy takich klubów Middlesbrough, Manchester City czy wcześniej wspomniany już Sunderland, dla którego rozegrał najwięcej, bo aż 141 spotkań. W reprezentacji Anglii zadebiutował w maju 2010 roku, rozgrywając dla „Synów Albionu” 12 meczów i strzelając dwa gole.


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Adam Johnson Gordon Strachan Anglia Szkocja Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.