Ekspert wskazał możliwy kierunek transferu Lewandowskiego po Euro 2020

2 miesiące temu
Ekspert wskazał możliwy kierunek transferu Lewandowskiego po Euro 2020

Informacje na temat tego, że Robert Lewandowski może zakończyć karierę w Stanach Zjednoczonych pojawiały się już wcześniej. Głos na ten temat zabrał Taylor Twellman, były amerykański piłkarz, a obecnie ekspert ESPN.

30-krotny reprezentant Stanów Zjednoczonych w trakcie jednego z programów zasugerował, że warto mieć na uwadze relacje między Lewandowskim a Chicago Fire - zwłaszcza już po Euro 2020. 39-latek przyznał, że nie jest to jeszcze przesądzone, ale taki transfer po tej imprezie stanie się bardzo realny.

- Zakończenie kariery w Bayernie? Na pewno jest to dla mnie jedna z opcji. W mojej głowie nie ma myśli o zmianie klubu. Przyznaję - latem wyglądało to nieco inaczej, ale sprawa jest skończona - przyznał niedawno Lewandowski, dając do zrozumienia, że może związać się nową umową z mistrzem Niemiec. Aktualna wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Transfer do Stanów Zjednoczonych trzeba traktować jednak zupełnie inaczej niż przeprowadzkę do innego klubu ze Starego Kontynentu. O ile szanse na to drugie są obecnie małe, to mimo słów samego piłkarza, jego gra w MLS na sam koniec kariery nie wydaje się nierealna.

30-latek rozegrał w tym sezonie 40 spotkań w koszulce Bayernu. Strzelił w nich 35 goli i zanotował 13 asyst.

Ekipa z Chicago zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej MLS. W sześciu spotkaniach zdobyła sześć punktów. Jej barwy reprezentują m.in. Bastian Schweinsteiger, Nemanja Nikolić, Nico Gaitán i Przemysław Frankowski.ŹRÓDŁO
ESPN I AS
TAGI: Robert Lewandowski Polska Niemcy Stany Zjednoczone Chicago Fire SC Bayern Monachium
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.