Miękkie lądowanie Gattuso po przyszłym zwolnieniu z Milanu?!

miesiąc temu
Miękkie lądowanie Gattuso po przyszłym zwolnieniu z Milanu?!
fot. Milan

Zgodnie z najnowszymi wieściami z Półwyspu Apenińskiego, Gennaro Gattuso nie będzie trenerem Milan w kolejnym sezonie. Włoch na brak ofert nie może jednak narzekać. Obecnie jest on łączony z Sampdorią.

Pozycja 41-latka jest zagrożona od dłuższego czasu. To efekt słabej dyspozycji jego zespołu w drugiej części sezonu. Co prawda niedawno wrócili oni do wygrywania, lecz styl gry „Rossonerich” nie napawała optymizmem. W związku z tym włoskie media wieszczą Gennaro Gattuso rychłe rozstanie z mediolańczykami, bez względu na ewentualny awans do Ligi Mistrzów.

Były zawodnik Milanu był już łączony z Newcastle United, a teraz trafił na radary Sampdorii - przekonuje „La Repubblica”. Dziennik z Półwyspu Apenińskiego informuje, że pierwsze rozmowy z Włochem już miały miejsce. Nie przyniosły one jednak oczekiwanego efektu, bowiem szkoleniowiec na razie skupia się na dokończeniu sezonu z obecną drużyną. Pomimo tego wydaje się, że Gattuso nie odrzuca definitywnie propozycji klubu z Genui

By jednak nakłonić go do podpisania umowy, „Blucerchiati” muszą przygotować się na spory wysiłek finansowy. 41-latek oczekuje bowiem wzmocnień, a dodatkowo jego pensja w Milanie wynosi 2,5 miliona euro rocznie. 

Alternatywą dla genueńczyków jest Stefano Pioli, który w tej chwili pozostaje bez pracy. 

Dodajmy, że na Stadio Luigi Ferraris ktoś z powyższej dwójki miałby zastąpić Marco Giampaolo. 51-latek nie ma najlepszych relacji z władzami klubu.ŹRÓDŁO
La Repubblica
TAGI: Gennaro Ivan Gattuso AC Milan Marco Giampaolo UC Sampdoria Stefano Pioli Trenerzy Włochy
Zobacz również
Laxalt odejdzie z Milanu?!
4 godziny temu  
0
Rui na celowniku Schalke
4 godziny temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.