ESPN: Daniele de Rossi dał „zielone światło” na transfer do MLS

2 tygodnie temu
ESPN: Daniele de Rossi dał „zielone światło” na transfer do MLS
fot. Swimaf [Wikipedia]

Chociaż początkowo wydawało się, że Daniele De Rossi dołączy do Boca Juniors, teraz jest mu bliżej do Los Angeles FC.

W momencie gdy AS Roma poinformowała, że nie przedłuży wygasającego 30 czerwca kontraktu ze swoim kapitanem, ruszyła lawina transferowa. 35-latek znalazł się na celowniku wielu klubów, lecz najpoważniejsze zainteresowanie pochodziło z Argentyny oraz Stanów Zjednoczonych.

Na przeprowadzkę do Ameryki Południowej 117-krotnego reprezentanta Włoch namawiał Nicolás Burdisso. Obaj panowie w przeszłości dzielili wspólnie szatnie i ich relacja miała być kluczowa dla powodzenia operacji sprowadzenie defensywnego pomocnika do Boca Juniors. Dyrektor sportowy ekipy z Buenos Aires wpadł nawet na sprytny plan, który zakładał podpisanie półrocznego kontraktu z Daniele De Rossim, a następnie pozwolenie mu na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Wszystko po to, aby zadowolić zarówno piłkarza, jak i jego małżonkę. 

Okazuje się jednak, że 35-latkowi na ten moment bliżej do gry w Major League Soccer, gdzie zatrudnić go chciałby lider tabeli Los Angeles FC. Według stacji ESPN wychowanek „Wilków” już zgodził się dołączyć do amerykańskiej drużyny, w której gra m.in. Carlos Vela.

W zakończonym sezonie doświadczony zawodnik rozegrał w sumie 23 spotkania, zdobył dwie bramki i przy jednej asystował. ŹRÓDŁO
ESPN
TAGI: Daniele De Rossi AS Roma Los Angeles FC Boca Juniors Buenos Aires Włochy Stany Zjednoczone Argentyna
Zobacz również
Roma zamierza powalczyć o Hysaja
19 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.