Biografia Ibrahimovicia została przekoloryzowana?!

4 lata temu Biografia Ibrahimovicia została przekoloryzowana?!
fot. Wikipedia | PrinceSulaiman

Uważana za jedną z najlepszych książek o tematyce sportowej ostatnich lat biografia Zlatana Ibrahimovicia pt. „Ja, Ibra” w większości składa się z wymyślonych cytatów, donosi autor książki.

Książka opowiadająca o życiu i karierze kontrowersyjnego Szweda zrobiła prawdziwą furorę na całym świecie. Nie brak w niej rzeczywistych opisów dotyczących dzieciństwa młodego Zlatana i jego początków z piłkarską przygodą, a także spojrzenia na kolejne elektryzujące całą Europę transfery oraz życie prywatne gwiazdora.

Wiele fragmentów tej lektury odnosi się również w mniej lub bardziej bezpośredni sposób do osób, które Ibrahimović napotkał na swojej drodze w czasie zawodowej kariery.

Wiele wersów jest poświęconych konfliktowi, z którym miał do czynienia w czasie gry w Ajaksie Amsterdam, aferze związanej z ustawianiem meczów we Włoszech, która niemalże zakończyła jego sportową karierę czy też relacjom rosłego snajpera z Pepem Guardiolą, który trenował go w Barcelonie.

Według Davida Lagercrantza, autora biografii występującego dziś w Paris Saint-Germain napastnika, większość wypowiedzi „Ibry”, które pojawiają się w książce najzwyczajniej w świecie została zmyślona.

- Pracowałem z Ibrahimoviciem nad tą książką bardzo starannie. Pytałem go o rzeczy, o których nie miałem pojęcia… Myślę, że to naprawdę były jego słowa. Nie pracowałem jednak jako dziennikarz. Nie cytowałem go. Jeśli naprawdę chcesz, by coś brzmiało autentycznie, ostatnią rzeczą do jakiej dopuścisz jest cytowanie czyjejś wypowiedzi. Nie uważam, że nie wykorzystałem żadnych z jego słów. Chciałem wykreować jego złudzenie. Chciałem znaleźć literackiego Ibrahimovicia - powiedział Lagercrantz.

Autor widmo, jak zwykło się mówić o twórcach wspomnień i biografii, znany jest z książek o sławnych ludziach, którzy dokonali w swoim życiu czegoś nadzwyczajnego. Rozgłos zyskał dzięki stworzeniu powieści o losach znanego matematyka Alana Turinga.

Lagercrantz uważa jednak, że były zawodnik Juventusu, Interu, Milanu i Barcelony uwierzył w historię opowiedzianą przez niego w bestsellerowym dziele i odnalazł w tej kreacji swoje oblicze.

- Możecie sobie tylko wyobrazić, co czułem, kiedy ja - udawany Ibrahimović - wysłałem rękopis prawdziwemu Zlatanowi. Pierwszą rzeczą, którą powiedział po jego otrzymaniu, było: „Co to do cholery jasnej jest? Nigdy tego nie powiedziałem”. Myślę, że po chwili jednak zrozumiał moje zamiary. Dziś uważa, że to naprawdę historia o nim - dodał szwedzki pisarz.ŹRÓDŁO
Transfery.info | The Telegraph
TAGI: Zlatan Ibrahimović Paris Saint-Germain FC Szwecja Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.