Niechciany młodzieżowy reprezentant Polski i Niemiec szuka klubu?

4 lata temu Niechciany młodzieżowy reprezentant Polski i Niemiec szuka klubu?
fot. Wikipedia

Młodzieżowy reprezentant Polski i Niemiec Martin Kobylański ponownie przeżywa w swojej karierze swoistą bessę, co może oznaczać, iż szuka on nowego pracodawcy.

Nadchodzące starcie pomiędzy Werderem Brema U-23 i Energie Cottbus U-23 będzie bardzo emocjonalne dla Kobylańskiego, bowiem aż 13 lat bronił barw „Die Lausitzer”. Teraz przyjdzie mu występować po drugiej stronie bariery. 21-latek ma jednak obecnie większe zmartwienie na głowie — własną karierę.

Polak z niemieckim paszportem nie wydaje się być częścią planu szkoleniowca Werderu, Wiktora Skrypnyka. Jego miejsce w seniorskiej kadrze ma zająć 18-letni Ousman Manneh, który ustrzelił cztery bramki w ostatnim sparingu „Die Grün-Weißen”. Niczego nie zmienia fakt, że Kobylański posiada już pewne doświadczenie w Bundeslidze — dla zespołu z północnych Niemiec wystąpił w 8 ligowych meczach.

Kariera pomocnika urodzonego w Berlinie zaczynała się całkiem standardowo — przebijał się on przez kolejne składy w Energie Cottbus, a następnie przeniósł się do młodzieżowych sekcji Werderu. W najwyższej klasie rozgrywek w Niemczech debiutował w 2013 roku w meczu przeciwko Hamburgerowi. Sezonu 2014/2015 nie zaliczy jednak do udanych — był wypożyczony do Unionu Berlin, gdzie w 19 meczach zdobył 3 bramki, ale nie imponował formą i przeżywał swego rodzaju kryzys. - Może nie potrafiłem podnieść się po kontuzji — komentował.

Wymownym jest fakt, że działacze berlińskiej ekipy nie zdecydowali się na wykupienie Kobylańskiego, choć mieli taką możliwość. Pomocnik nie może również liczyć na występyw Werderze, więc może przeżywać kolejną bessę w swojej krótkiej karierze.

Niemiecka prasa przewiduje, że Martin będzie poszukiwał nowego pracodawcy w tym lecie. Do tej pory jednak do klubu nie wpłynęły żadne oficjalne oferty.


ŹRÓDŁO
kreiszeitung.de
TAGI: Martin Kobylański Werder Brema Niemcy Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.