Bartomeu zrezygnował z transferu Alphonso Daviesa do Barcelony?! „On jest Kanadyjczykiem. Nie, dziękuję”

Bartomeu zrezygnował z transferu Alphonso Daviesa do Barcelony?! „On jest Kanadyjczykiem. Nie, dziękuję” fot. Bayern Monachium
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Luis Omar Tapia

Luis Omar Tapia z TUDN USA przytoczył komentarz prezydenta Barcelony, Josepa Marii Bartomeu, na temat Alphonso Daviesa.

19-letni Davies trafił do Bayernu na początku 2019 roku z Vancouver Whitecaps. W MLS wielki kanadyjski talent grał w zasadzie tylko na skrzydle. W Monachium imponujący szybkością zawodnik został przesunięty na lewą obronę. Jego dotychczasowy bilans w barwach monachijskiej drużyny to 47 meczów, cztery gole i dziewięć asyst.

Jak podaje Tapia, Bartomeu rozmawiał na temat Daviesa z Christo Stoiczkowem - legendą Barcelony, która grała też w MLS. Miało to miejsce jeszcze przed transferem zawodnika do Bayernu.

„On jest Kanadyjczykiem. Nie, dziękuję” - miał powiedzieć Bartomeu, zamykając sprawę jakiegokolwiek transferu Daviesa.

W piątek 19-latek rozegrał 84 minuty przeciwko Barcelonie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Bayern rozgromił Katalończyków 8:2, a Davies zanotował asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy