FC Barcelona: Koeman potwierdza klauzulę w kontrakcie. „Niedobrze, że to wyszło na jaw”

FC Barcelona: Koeman potwierdza klauzulę w kontrakcie. „Niedobrze, że to wyszło na jaw” fot. KNVB
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Marca

Selekcjoner reprezentacji Holandii, Ronald Koeman, potwierdził, że w jego kontrakcie znajduje się specjalna klauzula, umożliwiająca mu przenosiny do Barcelony.

Po zakończeniu znakomitej kariery piłkarskiej Koeman od lat sprawdza się w roli szkoleniowca. Jako piłkarz zwiedził wszystkie największe holenderskie kluby - Ajax Amsterdam, PSV oraz Feyenoord Rotterdam - ale szczególną sympatią darzył jednak Barcelonę, która była jego jedyną zagraniczną ekipą. To właśnie w Katalonii uczył się trenerskiego fachu jako asystent, lecz później drogi jego oraz „Blaugrany” rozeszły się. Nie jest jednak powiedziane, że na stałe.

56-latek wciąż marzy o powrocie na Camp Nou i nie ukrywał tego przed holenderskimi działaczami, gdy negocjował warunki swojej umowy. Kilka tygodni temu media wykazały, że po finale EURO 2020 FC Barcelona będzie mogła bez problemu sprowadzić Koemana jako nowego trenera, o ile będzie chciała. Poniekąd potwierdził to dyrektor sportowy holenderskiego związku piłkarskiego, Nico-Jan Hoogma, który stwierdził, że Koeman zawsze chciał prowadzić „Barçę” i niewykluczone, że zdecyduje się na to jeszcze przed wygaśnięciem obecnej umowy. Później działacz musiał złożyć dodatkowe wyjaśnienia.

- Osiągnęliśmy pewne porozumienia w sprawie potencjalnego odejścia Koemana, ale chętni i tak musieliby za niego zapłacić - stwierdził.

Konkretniej o całej sprawie wypowiedział się sam zainteresowany, który dodaje jednak, iż wolałby, żeby taka informacja nie ujrzała jednak światła dziennego.

- Klauzula? Z całą pewnością mogę zapewnić, że nie zrezygnuję z posady selekcjonera Holandii na rzecz jakiegokolwiek klubu - powiedział szkoleniowiec w rozmowie z dziennikarzami.

- Niedobrze się stało, że cała ta sprawa wyszła na jaw. Nie jestem zły, ale rozmawialiśmy już [Koeman i Hoogma] o tym. Białe kłamstwo może czasem wyjść wszystkim na dobre. Sam je czasem stosuję.

Holenderskie i hiszpańskie media zwróciły szczególną uwagę na klauzulę ze względu na niepewną przyszłość Ernesto Valverde na stanowisku trenera Barcelony. Pomimo mistrzostwa kraju i ciągłego utrzymywania się w europejskiej czołówce, wobec szkoleniowca pojawiło się wiele zastrzeżeń, a klub uważnie przygląda się jego pracy, by odpowiednio reagować na sytuację.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy