Jakub Kiwior wchodzi na boisko w hicie Premier League

2024-10-27 18:56:08; Aktualizacja: 16 godzin temu
Jakub Kiwior wchodzi na boisko w hicie Premier League Fot. CFC_Alice [X]
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Arsenal w niedzielnym hicie Premier League podejmuje na własnym obiekcie Liverpool, a w 54. minucie przy stanie 2:1 dla gospodarzy na boisku pojawił się Jakub Kiwior. Polak zastąpił kontuzjowanego Gabriela Magalhãesa.

Arsenal przystąpił do niedzielnego starcia na szczycie ligowej tabeli z zamiarem zrehabilitowania się po wcześniejszej porażce przeciwko Bournemouth.

Tym razem na Emirates Stadium zawitał rozpędzony Liverpool. Podopieczni Arne Slota przed startem dziewiątej kolejki przewodzili stawce Premier League z przewagą czterech punktów nad trzecim zespołem „Kanonierów”.

Ekipa z północnego Londynu rozpoczęła zawody od mocnego uderzenia. Wynik w dziewiątej minucie otworzył Bukayo Saka.

Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać. „The Reds” wyrównali za sprawą trafienia Virgila van Dijka, jednak gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Stało się to przed końcem pierwszej odsłony konfrontacji, gdy bramkę zdobył Mikel Merino.

Po zmianie stron w szeregach Arsenalu zrodził się poważny problem. Występu z powodu kontuzji nie był w stanie kontynuować Gabriel Magalhães, a więc kluczowa postać w formacji defensywnej.

Mikel Arteta zareagował, wpuszczając na boisko Jakuba Kiwiora. To czwarty mecz Polaka w bieżącym sezonie na szczeblu Premier League.

24-latek stanął przed poważnym sprawdzianem. W poprzednim tygodniu kiepsko poradził sobie, wchodząc na murawę w pojedynku z Bournemouth, lecz teraz znów dostał szasnę od szkoleniowca. Oby jej nie zmarnował.