Ligue 1: Ruszyło wewnętrzne okno. Pierwsze cztery potwierdzone transfery

Ligue 1: Ruszyło wewnętrzne okno. Pierwsze cztery potwierdzone transfery
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ligue 1

Ligue De Football Professionnel umożliwiło francuskim klubom dokonywanie wewnętrznych transakcji od dzisiaj, czyli poniedziałku 8 czerwca.

Organizacja zajmująca się profesjonalnymi ligami piłkarskimi we Francji postanowiła ze względu na przedwczesne zakończenie rozgrywek w kraju zezwolić rodzimym zespołom na przeprowadzanie wewnętrznych transferów z kilkutygodniowym wyprzedzeniem w stosunku do przyjętych wcześniej terminów, które zakładały otwarcie okna wraz z początkiem lipca.

Drużyny naturalnie postanowiły skorzystać z otrzymanej możliwości i niektóre z nich już dopięły kilka ciekawych transakcji, za jakie należy uznać wykupienie Corentina Jeana przez beniaminka RC Lens z Toulouse za milion euro i Kévina N'Dorama przez Metz z AS Monaco za 4,5 miliona euro. Z kolei na zasadzie wolnych transferów swoich pracodawców zmienili także Jean-Charles Castelletto (Stade Brest 29 -> FC Nantes) i Jean-Philippe Krasso (SAS Épinal -> Saint-Étienne).

Francuzi wciąż prowadzą za to rozmowy z UEFA na temat ustalenia terminów otwarcia i zamknięcia okna na międzynarodowe transfery. Takie dodatkowe okno trwa we Szwecji (oficjalnie-szwedzi-jak-norwegowie-bede-mieli-dodatkowe-okno-transferowe/136329) i wkrótce rozpocznie się w Norwegii (aktualnosci/oficjalnie-dodatkowe-okno-transferowe-w-norwegii/136290).

Ponadto wiemy już, że letnie okno transferowe we Włoszech będzie trwało od 1 września do 5 października.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy