Ligue 1: Ruszyło wewnętrzne okno. Pierwsze cztery potwierdzone transfery

Ligue 1: Ruszyło wewnętrzne okno. Pierwsze cztery potwierdzone transfery
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ligue 1

Ligue De Football Professionnel umożliwiło francuskim klubom dokonywanie wewnętrznych transakcji od dzisiaj, czyli poniedziałku 8 czerwca.

Organizacja zajmująca się profesjonalnymi ligami piłkarskimi we Francji postanowiła ze względu na przedwczesne zakończenie rozgrywek w kraju zezwolić rodzimym zespołom na przeprowadzanie wewnętrznych transferów z kilkutygodniowym wyprzedzeniem w stosunku do przyjętych wcześniej terminów, które zakładały otwarcie okna wraz z początkiem lipca.

Drużyny naturalnie postanowiły skorzystać z otrzymanej możliwości i niektóre z nich już dopięły kilka ciekawych transakcji, za jakie należy uznać wykupienie Corentina Jeana przez beniaminka RC Lens z Toulouse za milion euro i Kévina N'Dorama przez Metz z AS Monaco za 4,5 miliona euro. Z kolei na zasadzie wolnych transferów swoich pracodawców zmienili także Jean-Charles Castelletto (Stade Brest 29 -> FC Nantes) i Jean-Philippe Krasso (SAS Épinal -> Saint-Étienne).

Francuzi wciąż prowadzą za to rozmowy z UEFA na temat ustalenia terminów otwarcia i zamknięcia okna na międzynarodowe transfery. Takie dodatkowe okno trwa we Szwecji (oficjalnie-szwedzi-jak-norwegowie-bede-mieli-dodatkowe-okno-transferowe/136329) i wkrótce rozpocznie się w Norwegii (aktualnosci/oficjalnie-dodatkowe-okno-transferowe-w-norwegii/136290).

Ponadto wiemy już, że letnie okno transferowe we Włoszech będzie trwało od 1 września do 5 października.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Piłkarski Brexit, czyli utrudnienia w transferach do Premier League. 15 punktów do raju [OFICJALNIE] Piłkarski Brexit, czyli utrudnienia w transferach do Premier League. 15 punktów do raju [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy