2024-07-28 10:47:14; Aktualizacja: 3 godziny temu
Manchester United z problemami w trakcie przygotowań. Dwóch kluczowych zawodników kontuzjowanych Fot. HeukersMedia / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz Źródło: Manchester Evening News

Rasmus Højlund i Leny Yoro zakończyli przedwcześnie swój udział w sparingu Manchesteru United z Arsenalem (1:2) z powodu odniesionych urazów.

Menedżer Erik ten Hag przystępował do towarzyskiej potyczki z „Kanonierami” w dość dobrej dyspozycji, ponieważ w początkowej fazie przygotowań do nowego sezonu miał do dyspozycji wszystkich możliwych na obecną chwilę zawodników.

Niestety ten stan rzeczy nie potrwał zbyt długo, ponieważ w pierwszej połowie meczu stracił dwóch kluczowych piłkarzy w swojej układance.

Najpierw boisko opuścił strzelec bramki otwierającej wynik spotkania - Rasmus Højlund.

Duńczyk nabawił się urazu przy próbie oddania strzału i po kwadransie został zmuszony do opuszczenia boiska.

Na kilka minut przed przerwą jego los podzielił nowy nabytek „Czerwonych Diabłów” - Leny Yoro.

W obu przypadkach przyjdzie nam jeszcze poczekać na poznanie ostatecznych diagnoz, o czym powiedział wprost holenderski szkoleniowiec.

- Musimy poczekać ponad 24 godziny, a potem, miejmy nadzieję, dowiemy się więcej. Byliśmy ostrożni, szczególnie w przypadku Leny’ego, bo wykonał tylko 50 procent sesji treningowych. Jesteśmy dobrej myśli i poczekamy na wyniki badań - powiedział.

Na uwagę zasługuje również fakt, że kolejną szansę od ten Haga otrzymał Polak - Maxi Oyedele. Pojawił się na boisku od początku drugiej połowy w miejsce Casemiro.