Marcel Sabitzer i Wout Weghorst na dłużej w Manchesterze United? Erik ten Hag komentuje

Marcel Sabitzer i Wout Weghorst na dłużej w Manchesterze United? Erik ten Hag komentuje fot. Manchester United FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Menedżer Erik ten Hag zabrał głos na temat podpisania stałych umów przez Manchester United z wypożyczonymi Marcelem Sabitzerem i Woutem Weghorstem.

Władze „Czerwonych Diabłów” nie zrealizowały latem jednego z głównych celów transferowych postawionych przez holenderskiego szkoleniowca w postaci pozyskania nowego środkowego napastnika.

W międzyczasie szeregi utytułowanego klubu opuścił Cristiano Ronaldo, co tylko utwierdziło opiekuna ekipy z Old Trafford w konieczności sprowadzenia atakującego w połowie trwających rozgrywek.

Manchester United nie mógł sobie w obecnej sytuacji pozwolić na wyłożenie dużej sumy na takiego zawodnika i postawił na tymczasowe rozwiązanie w postaci wypożyczenia Wouta Weghorsta z Burnley.

Poza nim na identycznej zasadzie do angielskiego zespołu dołączyli Jack Butland jako zmiennik dla Davida De Gei oraz Marcel Sabitzer, przed którym postawiono za cel załatanie dziury w środku pola po kontuzjowanym Christianie Eriksenie.

Wspomniany bramkarz jest związany z Crystal Palace do końca czerwca i latem będzie mógł podpisać kontrakt z dowolnym pracodawcą, w tym nawet pozostać w „Czerwonych Diabłach”, by pełnić dotychczasową rolę.

Z kolei w przypadku holenderskiego napastnika oraz austriackiego pomocnika jest konieczne wyłożenie odpowiedniej sumy, by przekonać Burnley i Bayern Monachium do ich sprzedaży.

Dlatego o dalszą przyszłość tych dwóch zawodników został zapytany Erik ten Hag.

- Myślę, że jest jeszcze o wiele za wcześnie, aby o tym mówić. Po pierwsze wciąż liczymy się w grze w tym sezonie i tylko na tym trzeba się skupić. Żadnych rozpraszaczy o to, co będzie się działo w następnych rozgrywkach. Nie jesteśmy na właściwej pozycji w tym momencie, na której chcemy być, ponieważ rywalizujemy jeszcze na trzech frontach - stwierdził menedżer Manchesteru United.

Do tej pory więcej okazji do wykazania się prezentowanymi umiejętnościami miał Weghorst - dwanaście występów i zdobyta bramka oraz zaliczone dwie asysty. Z kolei Sabitzer pojawił się pięciokrotnie w koszulce „Czerwonych Diabłów”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy