Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy!

Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy! fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano | The Athletic

Chelsea pozwoliła Manchesterowi City na rozpoczęcie negocjacji z Mateo Kovačiciem - donoszą Farbizio Romano i David Ornstein z „The Athletic”.

„The Blues” zaprezentowali się w zakończonych już rozgrywkach grubo poniżej oczekiwań, plasując się w tabeli Premier League poza strefą uprawniającą do startu w europejskich pucharach.

Taka sytuacja, połączona z wcześniejszymi inwestycjami na rynku transferowym, sprawia, że londyński klub musi w trakcie letniego okna pozbyć się kilku wartościowych graczy, by w odpowiedni sposób zbalansować budżet.

Wśród ofiar nadchodzących zmian na Stamford Bridge znajdzie się Mateo Kovačić.

Wskazują na to informacje przekazane przez Farbizio Romano i Davida Ornsteina z „The Athletic” o daniu przez Chelsea „zielonego światła” Manchesterowi City na rozpoczęcie z nim rozmów odnośnie warunków indywidualnej współpracy.

Wykonanie takiego kroku przez mistrza Anglii może oznaczać wielce prawdopodobne opuszczenie klubu przez İlkaya Gündoğana, znajdującego się od dłuższego czasu w kręgu zainteresowań Barcelony.

Wypracowanie porozumienia pomiędzy Kovačiciem a ekipą z Etihad Stadium otworzy dopiero drogę do rozpoczęcia negocjacji klubów.

Kovačić trafił do Chelsea z Realu Madryt w sierpniu 2018 roku. Najpierw w ramach wypożyczenia i następnie definitywnie za kwotę 45 milionów euro.

Od tego czasu reprezentant Chorwacji strzelił sześć goli i zaliczył piętnaście asyst w 221 występach, co przełożyło się na wygranie Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Superpucharu Europy oraz Klubowego Mistrzostwa Świata.

Pomocnik urodził się w austriackim Linzu, dokąd uciekli jego rodzice przed wojną domową. W tamtejszym LASK-u stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki, ale już w wieku trzynastu lat zdecydował się na wyjazd do ojczyzny, zasilając Dinamo Zagrzeb. Skąd wypłynął na szerokie wody, zaliczając pobyt w Interze Mediolan i wspomnianych „Królewskich” oraz „The Blues”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Welcome to the jungle”. Kibice Legii Warszawa pokazali klasę „Welcome to the jungle”. Kibice Legii Warszawa pokazali klasę 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy