Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy!

2023-05-31 21:15:53; Aktualizacja: 1 rok temu
Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy! Fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Fabrizio Romano | The Athletic

Chelsea pozwoliła Manchesterowi City na rozpoczęcie negocjacji z Mateo Kovačiciem - donoszą Farbizio Romano i David Ornstein z „The Athletic”.

„The Blues” zaprezentowali się w zakończonych już rozgrywkach grubo poniżej oczekiwań, plasując się w tabeli Premier League poza strefą uprawniającą do startu w europejskich pucharach.

Taka sytuacja, połączona z wcześniejszymi inwestycjami na rynku transferowym, sprawia, że londyński klub musi w trakcie letniego okna pozbyć się kilku wartościowych graczy, by w odpowiedni sposób zbalansować budżet.

Wśród ofiar nadchodzących zmian na Stamford Bridge znajdzie się Mateo Kovačić.

Wskazują na to informacje przekazane przez Farbizio Romano i Davida Ornsteina z „The Athletic” o daniu przez Chelsea „zielonego światła” Manchesterowi City na rozpoczęcie z nim rozmów odnośnie warunków indywidualnej współpracy.

Wykonanie takiego kroku przez mistrza Anglii może oznaczać wielce prawdopodobne opuszczenie klubu przez İlkaya Gündoğana, znajdującego się od dłuższego czasu w kręgu zainteresowań Barcelony.

Wypracowanie porozumienia pomiędzy Kovačiciem a ekipą z Etihad Stadium otworzy dopiero drogę do rozpoczęcia negocjacji klubów.

Kovačić trafił do Chelsea z Realu Madryt w sierpniu 2018 roku. Najpierw w ramach wypożyczenia i następnie definitywnie za kwotę 45 milionów euro.

Od tego czasu reprezentant Chorwacji strzelił sześć goli i zaliczył piętnaście asyst w 221 występach, co przełożyło się na wygranie Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Superpucharu Europy oraz Klubowego Mistrzostwa Świata.

Pomocnik urodził się w austriackim Linzu, dokąd uciekli jego rodzice przed wojną domową. W tamtejszym LASK-u stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki, ale już w wieku trzynastu lat zdecydował się na wyjazd do ojczyzny, zasilając Dinamo Zagrzeb. Skąd wypłynął na szerokie wody, zaliczając pobyt w Interze Mediolan i wspomnianych „Królewskich” oraz „The Blues”.