Mateusz Musiałowski może odejść z Liverpoolu. Chce go SZEŚĆ klubów, w tym cztery z Ekstraklasy

Mateusz Musiałowski może odejść z Liverpoolu. Chce go SZEŚĆ klubów, w tym cztery z Ekstraklasy fot. Liverpool
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: WP Sportowe Fakty

Mateusz Musiałowski po trudniejszym okresie zastanawia się nad swoją dalszą przyszłością w Liverpoolu. Młodziutki skrzydłowy wzbudza zainteresowanie kilku klubów z Ekstraklasy. Na tym nie koniec – podaje Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty”.

Kariera 19-latka zahamowała, choć jeszcze niedawno nic na to nie zapowiadało. Po transferze do Liverpoolu w 2020 roku nastolatek zbierał pochwały od samego Jürgena Kloppa, który zaprosił go nawet do treningów z pierwszą drużyną.

Następne miesiące nie były już dla Musiałowskiego udane. Minioną kampanię w rezerwach „The Reds” okrasił 17 spotkaniami. Tylko ośmiokrotnie pojawiał się na murawie od pierwszych minut. W jego karierze nastąpił przestój.

Od pewnego czasu nastolatka łączy się z pójściem na wypożyczenie. Pojawiło się w tej sprawie kilka ofert, ale sam zawodnik nie kwapi się odejścia. Do tej pory myślał tylko o pozostaniu w szeregach giganta.

Wkrótce może zmienić zdanie. Młodzieżowy reprezentant Polski zdaje sobie sprawę, że potrzebuje regularnej gry. Zaoferować mogą mu to kluby z Ekstraklasy.

Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty” zapewnia, że zainteresowanie 19-latkiem wykazują cztery drużyny z rodzimej ligi, a konkretniej Warta Poznań, Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź i Stal Mielec. Wcześniej sytuację młodziutkiego skrzydłowego monitorował wnikliwie Górnik Zabrze.

Musiałowski niezbyt chętnie zapatruje się na możliwość powrotu do Polski. Jeśli odejdzie z Liverpoolu, to prawdopodobnie obierze inny, zagraniczny kierunek.

Na ten moment obserwują go przedstawiciele hiszpańskiego drugoligowca, Leganes, i nieujawnionego klubu z austriackiej Bundesligi.

Były członek młodzieżowych drużyn Rakowa Częstochowa rozpoczął już sezon w rezerwach „The Reds”. Spotkanie z rówieśnikami z Evertonu okrasił bramką i asystą.

Kontrakt Musiałowskiego wygasa 30 czerwca 2024 roku. Z tego powodu jego przyszłość powinna rozstrzygnąć się już tego lata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy