Oficjalnie: Defrel w Romie

Oficjalnie: Defrel w Romie
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: AS Roma

Grégoire Defrel został piłkarzem Romy.

Klub ogłosił za pośrednictwem strony internetowej, że pozyskał wspomnianego wyżej Francuza. Został on wypożyczony na najbliższy sezon za 5 milionów euro, później natomiast dojdzie do wykupu i konto Sassuolo zasili 15 milionów euro. Kosz transakcji może wzrosnąć o 3 miliony po spełnieniu tzw. bonusów.

26-latem ma już za sobą testy medyczne, po przejściu których podpisał umową wiążącą go z ekipą ze stolicy do 30 czerwca 2022 roku. Według Gianluki Di Marzio, zapewnił sobie przy tym zarobki na poziomie 1,5 miliona euro rocznie plus premie.

Na sprowadzenie Defrela nalegał nowy trener rzymian - Eusebio Di Francesco (chociaż sprowadzić go starano się już zimą). Szkoleniowiec bardzo dobrze zna napastnika, bowiem przez dwa lata współpracował z nim we wspomnianym Sassuolo.

Francuz ma za sobą bardzo udany sezon, w którym w 29 meczach w Serie A zdobył 12 bramek, dokładając do tego 4 asysty. Nie jest typowym egzekutorem, lecz piłkarzem lubiącym wdawać się w drybling, o dobrej szybkości i technice. 

Defrel to dziesiąty transfer przeprowadzony przez Romę tego lata. Wcześniej sprowadzono Lorenzo Pellegriniego, Cengiza Ündera, Ricka Kardsorpa, Maxime'a Gonalosa oraz Hectora Moreno. Wykupiono także wypożyczonych dotychczas: Federico Fazio, Juana Jesusa, Bruno Peresa i Mario Ruiego.

Biorąc pod uwagę łączną kwotę transakcji (23 miliony euro), będzie to piąty najdroższy wydatek klubu w historii. Więcej koszowali Gabriel Batistuta, Antonio Cassano, Vincenzo Montella i Juan Iturbe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Arsenić wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Arsenić wraca do Ekstraklasy Borussia Dortmund: Rose z obiecanymi wzmocnieniami dwóch pozycji. Szczegóły porozumienia Borussia Dortmund: Rose z obiecanymi wzmocnieniami dwóch pozycji. Szczegóły porozumienia OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Jamal Musiala, najmłodszy strzelec bramki dla Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, wybrał kadrę narodową Jamal Musiala, najmłodszy strzelec bramki dla Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, wybrał kadrę narodową

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy