OFICJALNIE: Timo Baumgartl zawodnikiem Schalke 04 Gelsenkirchen

2023-07-27 12:17:31; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
OFICJALNIE: Timo Baumgartl zawodnikiem Schalke 04 Gelsenkirchen Fot. Lutsenko_Oleksandr / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Schalke 04 Gelsenkirchen

Przebywający przez ostatnie dwa lata na wypożyczeniu w 1.FC Union Berlin Timo Baumgartl przeniósł się z PSV Eindhoven do Schalke 04 Gelsenkirchen.

Baumgartl to środkowy obrońca, który już jako nastolatek trafił do VfB Stuttgart i właśnie z tą drużyną był związany przez większość swojej kariery. W koszulce pierwszego zespołu wystąpił aż 121 razy.

Niemcy opuścił latem 2019 roku. Wtedy to PSV Eindhoven zdecydowało się na niego wydać aż dziewięć milionów euro.

Dla drużyny z Philips Stadion rozegrał zaledwie 36 spotkań i latem 2021 roku opuścił Holandię, by w ramach wypożyczenie reprezentować Union Berlin.

W swoim pierwszym sezonie w stolicy Niemiec wystąpił w 35 spotkaniach, jednak żadne statystyki nie mają znaczenia wobec informacji, które Baumgartl przekazał w maju 2022 roku. Obrońca wyznał, że zmagał się z rakiem jądra. Całe szczęście, pomyślnie przeszedł zarówno operację jak i chemioterapię. W sezonie 2021/2022 wygrał swój najważniejszy mecz w całej karierze. Mecz o życie.

Union i PSV przedłużyły jego umowę wypożyczenia na kolejny sezon, dzięki czemu Baumgartl mógł dalej być leczony w szpitalu w Berlinie.

Ubiegły sezon minął mu pod znakiem powrotu zarówno do zdrowia jak i profesjonalnego uprawiania sportu. Zanotował wtedy osiem spotkań.

Teraz Baumgartl przeniósł się do Gelsenkirchen bez kwoty odstępnego i spróbuje pomóc drużynie Marcina Kamińskiego wywalczyć powrót do Bundesligi.

- Klub powiedział mi o swoich planach wobec mnie zarówno na ten sezon, jak i kolejne. Grałem już z niektórymi zawodnikami tej drużyny w przeszłości i wiem, jaką mają jakość. Jestem podekscytowany rozpoczęciem nowego sezonu z tą drużyną i ogromną rzeszą fanów - powiedział obrońca po ogłoszeniu transferu.

Wcześniej do zespołu z Gelsenkirchen dołączyli Ron Schallenberg, Paul Seguin, Lino Tempelmann, Marius Müller i Bryan Lasme.