Premier League: Czerwona kartka dla Bednarka anulowana [OFICJALNIE]

Premier League: Czerwona kartka dla Bednarka anulowana [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Southampton

Niezależna Komisja Regulacyjna, działająca z ramienia Angielskiej Federacji Piłkarskiej, podjęła decyzję o anulowaniu czerwonej kartki, którą Jan Bednarek otrzymał w meczu z Manchesterem United.

W ubiegły wtorek Southampton otrzymało prawdziwe baty od „Czerwonych Diabłów”, przegrywając na wyjeździe aż 0:9. Manchester United wyrównał w ten sposób rekord Premier League, a „Święci” po raz drugi trafili do kronik, gdyż w poprzednim sezonie doznali porażki w takich samych rozmiarach.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjæra mieli jednak ułatwione zadanie, gdyż ich rywal grał w osłabieniu już od drugiej minuty, a jakby tego było mało, przy stanie 0:6, stracił Jana Bednarka.

Defensor wyraźnie próbował uniknąć faulu na Anthonym Martialu, ale sędzia, mimo że obejrzał powtórki na kamerach, i tak wręczył Polakowi czerwoną kartkę. Już po zakończeniu zawodów pojawiły się głosy, że była to niewłaściwa decyzja.

W obronie 24-latka stanęli Ralph Hasenhüttl, Rio Ferdinand, Glenn Hodle, a nawet Solskjær, menedżer wicemistrza Anglii. Wszyscy zwracali uwagę na fakt, że wyrzucenie z boiska w takiej sytuacji jest sprzeczne z duchem sportu.

Nie zważając na trwającą dyskusję, klub postanowił odwołać się od kartki i teraz obwieścił, że Niezależna Komisja Regulacyjna, działająca z ramienia Angielskiej Federacji Piłkarskiej, podjęła decyzję o jej anulowaniu. Tym samym Bednarek może bez żadnego problemu zagrać w Newcastle United.

W kontekście 27-krotnego reprezentanta biało-czerwonych dodajmy, że jeszcze w pierwszej połowie rywalizacji zapisał on na swoim koncie trafienie samobójcze. Po zsumowaniu, ogłoszono go pierwszym zawodnikiem w historii Premier League, który nie dość, że strzelił „swojaka”, to jeszcze sprokurował rzut karny i zobaczył „czerwo”. Teraz jest to już jednak nieaktualne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy