2024-06-10 07:54:55; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Turcją. Ostatni sprawdzian przed EURO 2024 Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek Źródło: Przegląd Sportowy Onet | Sportowefakty.wp.pl

W poniedziałek reprezentacja Polski zmierzy się w meczu towarzyskim z Turcją. W jej składzie można spodziewać się kilku zmian w porównaniu ze starciem z Ukrainą (3:1).

Reprezentacja Polski zanotowała bardzo udaną pierwszą połowę spotkania z Ukrainą, strzelając jej trzy gole. Ich autorami byli Sebastian Walukiewicz, Piotr Zieliński oraz Taras Romanczuk. Później podopieczni Michała Probierza spuścili nieco z tonu, co nie zmienia faktu, że wygrana 3:1 może cieszyć.

W poniedziałkowy wieczór polską drużynę czeka ostatni test przed rozpoczęciem EURO 2024. Jej przeciwnikiem będzie Turcja, a więc 40. ekipa rankingu FIFA, która również weźmie udział w Mistrzostwach Europy.

Przeciwko Ukraińcom dostępu do bramki bronił Łukasz Skorupski. Dziennikarze będący bliżej rodzimego zespołu są zgodni, że na potyczkę z Turkami wróci do niej Wojciech Szczęsny. Zdaniem Dariusza Dobka z „Przeglądu Sportowego Onet” na środku obrony obok Jakuba Kiwiora powinniśmy zobaczyć Jana Bednarka i Pawła Dawidowicza. Mateusz Skwierawski zasugerował bardziej kolejny występ Bartosza Salamona.

Na wahadłach największe szanse na pojawienie się na murawie dali oni Przemysławowi Frankowskiemu oraz Nicoli Zalewskiemu.

W środku boiska zagrają prawdopodobnie Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz oraz Piotr Zieliński.

Od pierwszej minuty na murawie ma nie zabraknąć Roberta Lewandowskiego, który ostatnio zameldował się na niej w drugiej połowie. Wydaje się, że partnerował mu będzie Karol Świderski, chociaż nie może zdziwić, jeśli w jedenastce zamiast niego znajdzie się Krzysztof Piątek.

Start spotkania na Stadionie Narodowym w Warszawie o 20:45.