Raków Częstochowa daje 400 000 euro za piłkarza ligowego rywala

Raków Częstochowa daje 400 000 euro za piłkarza ligowego rywala
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piotr Koźmiński [WP Sportowe Fakty]

Raków Częstochowa złożył ofertę za występującego w Górniku Zabrze Bartosza Nowaka - informuje na łamach „WP Sportowe Fakty” Piotr Koźmiński.

Raków Częstochowa celuje w tym sezonie nie tylko w obronę Pucharu Polski, ale też w awans do europejskich pucharów oraz mistrzostwo Polski. Z tego powodu trener Marek Papszun musi mieć do dyspozycji mocną i szeroką kadrę.

Obecnie trwają poszukiwania nowego ofensywnego pomocnika, a na celowniku od dłuższego czasu pozostaje Bartosz Nowak.

Pierwsza oferta Rakowa sprzed kilku tygodni opiewała na 250 tysięcy euro i nie była zadowalająca dla władz Górnika Zabrze. W tym klubie zdają sobie jednak sprawę, że 30 czerwca 2023 roku wygasa umowa tego zawodnika i to właściwie ostatni moment, by zarobić na nim sowite pieniądze.

Nowak ma wprawdzie klauzulę w kontrakcie, która opiewa na milion euro, ale w obecnej sytuacji wątpliwe wydaje się, by ktoś wyłożył takie pieniądze na stół.

Niewykluczone, że w Górniku zadowolą się połową tej kwoty i bliski spełnienia wymagań jest właśnie Raków Częstochowa, o czym informuje na łamach „WP Sportowe Fakty” Piotr Koźmiński. Według jego ustaleń ostatnia oferta zespołu spod Jasnej Góry opiewa na 400 tysięcy euro.

Na razie porozumienia jeszcze nie ma, bo w Zabrzu zastanawiają się, co z tym fantem zrobić. Pozostawienie 28-latka to spore ryzyko, bo zimą będzie mógł parafować już umowę z nowym zespołem. Nieunikniony wydaje się więc transfer.

Poza Rakowem Częstochowa zainteresowanie Nowakiem przejawiał też Hajduk Split.

Od początku swojego pobytu w Górniku ofensywny pomocnik rozegrał łącznie 70 spotkań, a jego dorobek to 15 goli oraz 11 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy