Raków Częstochowa daje 400 000 euro za piłkarza ligowego rywala

Raków Częstochowa daje 400 000 euro za piłkarza ligowego rywala
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piotr Koźmiński [WP Sportowe Fakty]

Raków Częstochowa złożył ofertę za występującego w Górniku Zabrze Bartosza Nowaka - informuje na łamach „WP Sportowe Fakty” Piotr Koźmiński.

Raków Częstochowa celuje w tym sezonie nie tylko w obronę Pucharu Polski, ale też w awans do europejskich pucharów oraz mistrzostwo Polski. Z tego powodu trener Marek Papszun musi mieć do dyspozycji mocną i szeroką kadrę.

Obecnie trwają poszukiwania nowego ofensywnego pomocnika, a na celowniku od dłuższego czasu pozostaje Bartosz Nowak.

Pierwsza oferta Rakowa sprzed kilku tygodni opiewała na 250 tysięcy euro i nie była zadowalająca dla władz Górnika Zabrze. W tym klubie zdają sobie jednak sprawę, że 30 czerwca 2023 roku wygasa umowa tego zawodnika i to właściwie ostatni moment, by zarobić na nim sowite pieniądze.

Nowak ma wprawdzie klauzulę w kontrakcie, która opiewa na milion euro, ale w obecnej sytuacji wątpliwe wydaje się, by ktoś wyłożył takie pieniądze na stół.

Niewykluczone, że w Górniku zadowolą się połową tej kwoty i bliski spełnienia wymagań jest właśnie Raków Częstochowa, o czym informuje na łamach „WP Sportowe Fakty” Piotr Koźmiński. Według jego ustaleń ostatnia oferta zespołu spod Jasnej Góry opiewa na 400 tysięcy euro.

Na razie porozumienia jeszcze nie ma, bo w Zabrzu zastanawiają się, co z tym fantem zrobić. Pozostawienie 28-latka to spore ryzyko, bo zimą będzie mógł parafować już umowę z nowym zespołem. Nieunikniony wydaje się więc transfer.

Poza Rakowem Częstochowa zainteresowanie Nowakiem przejawiał też Hajduk Split.

Od początku swojego pobytu w Górniku ofensywny pomocnik rozegrał łącznie 70 spotkań, a jego dorobek to 15 goli oraz 11 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy