Skandalicznie słaba pierwsza połowa, ale legioniści praktycznie w LM

Skandalicznie słaba pierwsza połowa, ale legioniści praktycznie w LM fot. Transfery.info

Legia Warszawa wygrała w meczu wyjazdowym z Dundalk 2:0 i praktycznie może już myśleć o fazie grupowej Ligi Mistrzów.

To będzie jeden z najsłabszych uczestników LM

Po losowaniu wszyscy byli zgodni - to najbardziej ogórkowa para w całej czwartej rundzie. Oba zespoły miały szanse temu zaprzeczyć, ale tego nie zrobiły. Nie ma się co czarować, bez względu na to kto awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów - czy zrobi to Legia, czy Irlandczycy, którzy cały czas mogą sprawić wielką niespodziankę w rewanżu - będzie to jeden z najsłabszych uczestników Champions League. W tej edycji, a być może i w całej jej historii. W spotkaniach z Barceloną, Realem czy innym Bayernem będzie można spodziewać się wielkich grzmotów.

Legia dała się stłamsić

Rozumiemy, że był to mecz na wyjeździe, ale rany boskie, naprzeciwko legionistów stanęli architekci, elektrycy oraz ludzie rozwożący na co dzień mięso. I ci goście potrafili od pierwszych minut siąść na legionistach. Zdecydowanie częściej przebywali na połowie ekipy Besnika Hasiego, potrafili groźnie dośrodkować, pressowali. Co ważne, to nie było pięć czy dziesięć minut. Jeśli taki był plan i warszawiacy chcieli przeczekać huraganowe ataki TAKIEGO rywala, to gratulujemy pomysłu trenerowi.

Słabiutkie wzmocnienia

Pisaliśmy już o tym. Nowi zawodnicy Legii mieli dodać jakości w walce o Ligę Mistrzów. No i wygląda to słabiutko. Może za dużo wymagamy, ale jedno dobre podanie grubiutkiego Vadisa Odjidji-Ofoe i przypadkowe nastrzelenie ręki rywala przez Steveena Langila to trochę mało. Z nowych najlepiej (co nie znaczy dobrze) wyglądał właśnie Langil. Odjidja-Ofoe oprócz tego zagrania 10 minut po przerwie praktycznie cały czas był spóźniony. Thibault Moulin w drugiej połowie wyglądał już lepiej, ale w pierwszej kompletnie nie istniał. Nie tego spodziewaliśmy się po tych transferach.

Najwięcej było szczęścia

O wygranej Legii zadecydowało zwykłe szczęście. Ręka Andrewa Boyle'a była kompletnie przypadkowa. I dobrze, że legioniści mają w swoich szeregach kogoś takiego jak Nemanja Nikolić, bo w takiej formie mogliby mieć problemy nawet z wykorzystaniem jedenastki. Sporo szczęścia było też już po golu numer jeden, bo warszawiacy - zamiast dobić rywala - oddali mu pole. Irlandczycy byli jednak piłkarsko tak słabi, że nie potrafili tego wykorzystać. Gdyby nie ręka, skończyłoby się na 0:0. Jesteśmy tego pewni.

Legioniści praktycznie w raju

Gol numer dwa w samej końcówce Aleksandara Prijovicia zrobił swoje. Legioniści zanotowali skandalicznie słabą pierwszą połowę i tylko ciut lepszą drugą, a mimo to wygrali 2:0. Wynik świetny, wynik, który praktycznie pozwala myśleć już o rywalach w grupie. Szkoda tylko, że wywalczony w takim stylu. Zwycięzców się nie sądzi, ale niesmak pozostaje. Niesmak i obawa, jak to faktycznie będzie wyglądało w rozgrywkach grupowych. Ale poczekajmy. Najpierw rewanż.