Toni Kroos pewny siebie przed EURO 2024

2024-06-09 10:55:41; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Toni Kroos pewny siebie przed EURO 2024 Fot. Orange Pictures / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Kicker

Toni Kroos, który powrócił do reprezentacji Niemiec, w rozmowie z „Kickerem” mówił o szansach jego drużyny podczas EURO 2024.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna w ostatnim czasie znacznie poprawili wyniki i na pewno spora w tym zasługa gwiazdora Realu Madryt, który pierwszego lipca przestanie być piłkarzem hiszpańskiego giganta.

Środkowy pomocnik odgrywał kluczową rolę w walce o mistrzostwo LaLigi czy puchar Ligi Mistrzów.

Teraz selekcjoner „Orłów” liczy, że dobra forma 34-latka przełoży się na sukces reprezentacji narodowej.

Toniemu Kroosowi motywacji nie brakuje. Mało tego, uważa on, że Niemcy mają idealną harmonię, co może zwiastować udane Mistrzostwa Europy w ich wykonaniu.

– Jeśli przejrzymy skład, to mamy wielu piłkarzy powyżej 30. roku życia, od Manuela Neuera, przez Ilkaya Gündogana, Pascala Großa i mnie, aż po Thomasa Müllera i Niclasa Füllkruga. Według mnie problem polegał na tym, że zawodnicy nie byli do siebie odpowiednio dopasowani – zauważył w rozmowie z „Kickerem”

– Mam bardzo dobre przeczucia. A jeśli wygramy pierwszy mecz, to może pojawić się euforia, która poniesie nas bardzo daleko – podkreślił.

– Faza grupowa? Poradzimy sobie z każdym rywalem – zapewnił.

Mistrzowie świata z 2014 roku trafili do grupy A. Oprócz niej są w niej Szkocja, Węgry i Szwajcaria.

W trakcie przygotowań piłkarze zanotowali bezbramkowy remis z Ukrainą oraz pokonali 2:1 Grecję.

***

Toni Kroos tłumaczy wybór momentu na zakończenie kariery. „Chcę być zapamiętany, jako 34-latek, który rozegrał swój najlepszy sezon”