Ustanowiono nowy rekord w najdłuższej serii rzutów karnych

2024-05-22 16:53:13; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Ustanowiono nowy rekord w najdłuższej serii rzutów karnych Fot. Dziurek / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: The Guardian

Aż 56 rzutów karnych było potrzebnych do wyłonienia zwycięzcy w jednym z półfinałów baraży o awans do drugiej ligi izraelskiej.

W pojedynku SC Dimona z Szimszon Tel Awiw goście prowadzili 1:0 od 25. minuty. Gospodarze zdołali jednak wyrównać tuż przed końcowym gwizdkiem, a w doliczonym czasie pierwszej połowy dogrywki strzelili gola na 2:1. W 118. minucie Szimszon Tel Awiw odpowiedział jednak trafieniem z rzutu karnego, więc o wygranej miała przesądzić cała seria „jedenastek”.

W niej sześciu pierwszych wykonawców wykorzystało swoje próby. Następnie bramkarz gości obronił strzał swojego przeciwnika. Szimszon Tel Awiw mógł zatem zapewnić sobie zwycięstwo w piątej serii, ale jeden z zawodników tego zespołu trafił w poprzeczkę.

Później po dwóch piłkarzy marnowało „jedenastki” w rundzie 12., 23., 24. i 26. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w 28. kolejce, gdy pomylił się bramkarz Szimszon Tel Awiw. Dzięki temu do finału baraży awansowała SC Dimona, która o prawo gry na zapleczu izraelskiej ekstraklasy powalczy w najbliższy piątek z MS Tira.

Podczas rekordowej do tej pory serii rzutów karnych zawodnicy uderzali na bramkę 54 razy. Miało to miejsce w marcu 2022 roku podczas rozgrywek Ernest Armstrong Memorial Cup, w którym rywalizują zespoły z Northern League Second Division, stanowiącej dziesiąty szczebel ligowy w Anglii. Washington FC wygrało wówczas z Bedlington Terriers 25-24.

Więcej na ten temat: Izrael SC Dimona Szimszon Tel Awiw